TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Filip 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
св. Стефан бб Охрид
1 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ на ден

Хотел Филип – Охрид
соба сместување услуга

01.07 – 31.08.2020

појадок појадок / мин. 5 дена престој
Еднокреветна стандард 1 лице 41 € по лице 38 € по лице
Двокреветна стандард 2 лица 29 € по лице 27 € по лице
Трето лице во соба / 24 € по лице 22 € по лице
Студио за 2 лица 2 лица 37 € по лице 34 € по лице
Студио за 3 лица 3 лица 28 € по лице 26 € по лице
Студио за 4 лица 4 лица 24 € по лице 22 € по лице
Апартман за 2 лица 2 лица 42 € по лице 39 € по лице
Апартман за 3 лица 3 лица 32 € по лице 29 € по лице
Апартман за 4 лица 4 лица 26 € по лице 24 € по лице

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

-Деца од 03-8.99 год 50% попуст од цената по лице за помошно легло во двокреветна соба

Во цената Е вклучено:
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг
Користењето на базенот со лежалки и чадори
Фитнес сала
Туристичка такса


Во цената НЕ Е вклучено:

Доплата за оброк 8 € по лице
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

Сите соби на Хотел Филип овозможуваат комфорт и удобност, хотелот со 4 везди има климатизирани соби со бесплатен WiFi, услуга во соба, тоалет, туш, ТВ со кабелска телевизија, тераса.

Опис

Хотел Филип е сместен во Охрид, на 4 км од плажата Куба Либре, хотелот нуди сместувачки капацитети, во хотелот, секоја соба е опремена со биро и телевизор со рамен екран.ресторан, бесплатен сопствен паркинг, сезонски отворен базен и фитнес центар.

Плажата Сараиште е 7 км од хотелот, додека пристаништето во Охрид е оддалечено на 7 км.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 6км.
Хотелот е на 13км  од аеродромот Апостол Павле

Политики на Filip 4*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Клима уред
 • Лежалка на базен
 • Основен ресторан
 • Појадок
 • Телевизор
 • Фен
 • Фитнес сала

Оцени од гости (0 Оцени)

Filip 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло