TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Mirto 7 ноќи

Достапни соби

1/2 соба

Максимално гости:
2

Во собите: клима, телевизор, интернет, тоалет со туш, балкони кој странично гледаат према море.
Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете.
На плажа на секоја соба му следи 2 лежалки, во последните редови.

Хотел
ГРЦИЈА
Врахос
Vrachos Beach, Vrachos 481 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
IRINI
14;00
10;00
7 ноќи
10 % попуст

Цени

-20% попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-15% попуст за резервација и уплата 100% до 31.01.2020
-10% попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020
-7% попуст за резервација и уплата 100% до 30.04.2020

Цените се по ЛИЦЕ за 7 ноќевања наем на соба

термини ноќевања по лице во 1/2 соба
26.05 – 02.06 7 59*
02.06 – 09.06 7 89
09.06 – 16.06 7 109 
16.06 – 23.06 7 139 
23.06 – 30.06 7 159 
30.06 – 07.07 7 179 
07.07 – 14.07 7 209 
14.07 – 21.07 7 229 
21.07 – 28.07 7 239 
28.07 – 04.08 7 239 
04.08 – 11.08 7 239 
11.08 – 18.08 7 239 
18.08 – 25.08 7 239 
25.08 – 01.09 7 219 
01.09 – 08.09 7 199 
08.09 – 15.09 7 159 
15.09 – 22.09 7 119
22.09 – 29.09 7 89

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Важни напомени :
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација, каде може да се паркира автобус.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до хотелот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
* Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Напомени:
Цените се дадени по лице – минимум 2 платежни лица плаќаат во соба
Дете од 8 г. со двајца возрасни без дополнително легло – БЕСПЛАТНО

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Врахос чини:

Цена за превоз по лице од Скопје за Врахос:
Скопје (Дрводекор)  45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€

Цена за превоз по лице од Битола за Врахос:
Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон) 40€
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63год – попуст од 10€

Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Опис

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина.
Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.
Во собите: клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.
Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете.
На плажа на секоја соба му следи 2 лежалки, во последните редови.

Плажа
Сопствена широка, песочна плажа пред самиот хотел.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС: 39.177421, 20.547015

Политики на Hotel Mirto 7 ноќи

14;00
10;00
Важат Општите услови за патување на ТУРИСТ
30%
не
Почитување на куќниот ред

Удобности

  • Балкон
  • Безжичен интернет
  • Клима уред
  • Под-плочки
  • Телевизор

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Mirto 7 ноќи Врахос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло