TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Rtanj 3*🚕

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
3 ѕвезди
СРБИЈА
Копаоник
1 ноќи

 

Цените се по лице на ден – полупансион

Период R’TANJ ROOM SUPERIOR ROOM
01.12-22.12 62 75
22.12-29.12 74 87
29.12-02.01 104 121
02.01-21.01 94 111
21.01-04.02 75 84
04.02-14.02 82 99
14.02-18.02 104 121
18.02-03.03 93 108
03.03-10.03 78 91
10.03-24.03 75 84
24.03-01.05 62 75

Цените се во €, плаќање во денари 1€ = 62,00 мкд

Услови за деца
Деца 0-2,99 г. со две возрасни лица ГРАТИС дели легло со родител;
Деца 3-11,99 г. со две возрасни лица 50% попуст на дополнително легло;
Деца 3-11,99 г. со две возрасни лица 30% попуст на сопствено легло;

Во цената е вклучено:
Појадок и Вечера послужување – шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужува сет-мени);
Неограничено користење на Спа центар:
Внатрешен Базен, Финска Сауна, Парна Бања, Ледени Тушеви, Релакс Зона со тапидариум…
Користење на Фитнес Центар
Џакузи на отворено со топла вода;
Безжичен интернет
Ски гардеробер
Надворешни паркинг;

Во цената не е вклучено:
Туристичка такаса по лице на ден: 1,20€ возрасни; 0,70€ деца 7-15 г.; деца до 7 г. гратис (плаќање на рецепција)
Патничко осигурување
Превоз

Напомена:
R’tanj Room 28м² – се лоцирани на прв и втор кат од хотелот нереновирани;
Superior Room 28-35м² – се лоцирани на трет и четврти кат реновирани и комфорни соби;

Политика за откажување:
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже од денот на правење-21 дена пред почетокот на аранжманот.
– 50% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 20-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.
– Резервација неможе да се откаже или промени поради лоши временски услови, недостаток на снег или слични ситуации;

Хотел Ртањ се наоѓа на Копаоник, под врвот Мали Караман, на надморска височина од 1786 метри, веднаш до скијачката патека. Тој е еден од најстарите хотели на овој најпознат српски ски-центар. За прв пат беше отворен во 1958 г., а целосно беше реконструиран во 2013 г.

Покрај одличната локација и сместување, Ртањ секое утро на сите гости им овозможува бесплатни часови за скијање и табла, а особено се грижиме за децата за кои организираме ски кампови!

Оние кои претпочитаат добра храна и пијалоци наместо спортски активности, сето тоа ќе го најдат во Ртње по исклучително пристапни цени.

Во склоп на хотелот има: ски бар ‘Камин сала’, ресторан Оџаклија, ресторан за гости, лоби вински бар, отворен киоск за брза храна, отворена тераса, изнајмување ски и ски сервис, сауна и скијачка соба. Веднаш до хотелот има и повеќенаменски простор „Ртањ Б“ како и забавен парк (авантуристички парк, вештачка карпа…)

Содржина на Wellness & Spa центарот во Ртње:
Базен од 90м2 со клупи со хидромасажери, и ѕидна фонтана
Финска сауна
Парна бања
Зона за релаксација со голем тепидариум
Теретана
Соба за масажи
Фризерски салон
Ледена фонтана
Витамин бар

Хотелот располага со 74 сместувачки единици односно 235 легла во двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби.
Секоја соба има бања, телевизор, безжичен интернет, подно греење

Сместувањето е на полупансион, шведска маса.

Престојот е на полупансион, па може да го започнете денот со богат појадок на шведска маса.

Изберете една од собите Ртањ или Супериор и разбудете се со прекрасен поглед на природата.

Услови за плаќање:
Уплата од минимум 50% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 21 дена пред терминот..

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Hotel Rtanj 3*🚕

Удобности

 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Козметика за бања
 • Лекар на повик - доплата
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Rtanj 3*🚕 Копаоник, СРБИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло