TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Sileks 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
Св. Стефан бб Охрид
1 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ на ден

Хотел Силекс – Охрид
соба сместување услуга
појадок полупансион
Двокреветна стандард 2 лица 25 € по лице 30 € по лице
Трокреветна стандард 3 лица 25 € по лице 30 € по лице
Еднокреветна стандард 1 лице 36 € по лице 42 € по лице

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

-За деца од 06-11.99 години 50% попуст
-0-5.99 години бесплатно

Во цената Е вклучено:
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг


Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

Сите соби на Хотел Силекс овозможуваат комфорт и удобност, опремени се со Бања, Тераса, LCD Телевизор, Фен, Бесплатен WI-FI, Кабелски телевизиски канали, Интернационална директна телефонска линија, Клима уред, Мини бар, исто така хотелот нуди собна услуга и нарачано будење.

Опис

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид. Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м. Хотелот располага со удобни соби , ресторан, отворен базен , бар , сауна , сала за семинари, сопствена плажа , бесплатен паркинг, Wi-Fi.

На самата песочна плажа на хотелот Силек можете да уживате во ресторанот кој нуди македонски специјалитети, интернационална кујна и широк спектар на пијалоци, можете да уживате на самата плажа со чадори за сонце и лежалки. Дополнителни активности : Тенис, кошарка и фудбалски игралиштa.
Можете исто така да учествувате во различни програми за активности, да уживате во разни концерти и претстави или да се лекувате на масажа.

Главна атракција на Хотел Силекс е базенот на отворено, каде гостите имаат можност да уживаат во најразлични анимативни содржини во текот на денот и вечерните часови: игри во вода, концерти на музички ансамбли и театарски групи, избор на летни убавици, и сето тоа збогатено со послужување на храна и пијалоци на највисоко ниво.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 4км.
Хотелот е на 13км  од аеродромот Апостол Павле

Политики на Sileks 4*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Балкон
 • Бар базен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Конференциска сала
 • Мини бар
 • Основен ресторан
 • Појадок
 • Сауна
 • Тоалет-туш кабина
 • Фитнес сала
 • Чадор на плажа

Оцени од гости (0 Оцени)

Sileks 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло