TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Buket

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
СРБИЈА
Златибор
Strahinje Popovića, 31315 Zlatibor, Srbija
Palisad

 

Цена за ЛИЦЕ на ДЕН – ноќевање со појадок и вечера

Стандардни соби
Двокреветна Комфорт 1/2 Еднокреветна
65 68 82
Апартман
Стандард 1/3 Комфорт 1/3 Букет 1/3
74 77 82

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената е вклучено
Појадок и вечера
Користење на СПА центар (внатрешни базени, џакузи, топли клупи, солена соба, партна бања и сауна)
Користење на фитнес сала
За ноќевање со појадок цената се намалува за 6 €
Екстра легло се плаќа 50% од цената
Трето и четврто лице во апартманите плаќаат 70% од цената
Ако едно лице престојува во апартм цената се зголемува за 70%
Доколку има повеќе од 10 гости во хотелот појадок и вечерата се служат на шведска маса, во спротивно се служи јадење по избор.

Политика за деца
Деца до 6,99 доколку престојуваат со 2 возрасни – бесплатно
Деца 7-11,99 со 2 возрасни во соба, плаќаат 20€ на ден за ноќевање со појадок, и 23€ за полупансион.
Изнајмувањето на бебешко креветче за деца до 2г е бесплатно
Приложувањето на книшка или пасоши за децата на рецепција е задолжително
При резервација е задолжителен аван 30% од сумата, а остатокот 15 дена пред престојот.
Во случај на отказ или кратење на резервираниот престој, хотелот има право да ја задржи целата сума.
Туристичката такса НЕ Е вклучена во цената и изнесува 1 € по лице на ден
Деца до 15 год плаќаат 0,5 € туристичка такса

Сместување и типови на соби:
Хотелот поседува 20 соби и 25 апартмани.

Секоја од собите/апартманите во хотелот располага со: ТВ, безжичен интернет, клима уред, парно греење, телефон, мини бар, балкон/тераса, тоалет со туш кабина и фен.

Видови на соби:

Standard соба (19 – 22 м2); Капацитет: 1-2 лица
Komfort соба (28 м2); Капацитет: 1-3 лица
Standard апартман (31 – 38 м2); Капацитет: 1-4 лица
Komfort апартман (36 – 44 м2); Капацитет: 1-4 лица
Buket апартман (45 м2); Капацитет: 1-4 лица

За хотелот:
Лоциран во можеби најмирниот дел од Златибор, овој хотел опкружен со борова шума, е идеален за престој на сите генерации на гости
Ресторан:
Хотелскиот ресторан располага со капацитет од 110 лица.
Спа и велнес центар:
СПА центарот се протега на околу 800 м2.
Има 2 базени, од кој едниот е со солена вода.
Џакузи, финска и био сауна, солена соба, парна бања, соби за масажа, тепидариум, фитнес сала (45м2).
Конгреси и семинари:
Модерната, целосно климатизирана конгресна сала (140м2) со капацитет од 80 лица е опремена со сета потребна опрема (проектор, панел, безжичен интернет).

За резервација потребена е авансна уплата од 40%
Според прописите на хотелот, потребно е да се откаже резервацијата најдоцна во рок до 72 часа пред пристигнувањето, во спротивно авансот не се враќа…
Важат Општите услови за патување и условите на хотелот.

Политики на Hotel Buket

Удобности

 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Клима уред
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Мини бар-доплата
 • Сауна
 • Сеф во собата
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Buket Златибор, СРБИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло