TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Maiva 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
населба СВЕТИ СТЕФАН бб
хотел Климетица
1 ноќи

За престој 5+ полупансиони, попуст 10% 

Цени

Цените се за СОБА на ден – ПОЛУПАНСИОН

Хотел МАИВА **** Охрид
соба сместување полупнасион
Ј У Н И  2020
Еднокреветна 1 возрасен 2.530
Еднокреветна 1 возрасен+дете до 4 г. 2.530
Двокреветна 2 возрасни 3.900
Двокреветна 2 возрасни+дете до 4 г. 3.900
Двокреветна 2 возрасни+дете до 4-12 г. 4.880
ЈУЛИ и АВГУСТ 2020
Еднокреветна 1 возрасен 3.210
Еднокреветна  1 возрасен+дете до 4 г. 3.210
Двокреветна 2 возрасни 4.940
Двокреветна 2 возрасни+дете до 4 г. 4.940
Двокреветна 2 возрасни+дете до 4-12 г. 6.170

Цените се во денари

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера
Користење клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување

Сместување

Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.

Опис

Хотел Маива 4*, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица. Претставува објект со современ ентриер, нуди комфор, удобност и е прекрасно место за одмор и релаксација. Хотелот има Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 год. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Плажата е на само 70 метри.
Хотелот е на 4км од центарот на Охрид и 15км од аеродромот Апостол Павле

Политики на Maiva 4*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Лифт
 • Лоби
 • Основен ресторан
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

Maiva 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло