TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Park Lake 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
Наум Охридски 10А Охрид
1 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ на ден

Хотел Парк – Охрид
соба сместување услуга појадок
15.06-31.08.2020 буџет соба поглед назад поглед страничен поглед напред
Еднокреветна стандард 1 лице 42 45 € 47 € 50 €
Двокреветна станадард 2 лица 27 32 € 35 € 37 €
Трокреветна стандард 3 лица / 30 € 33 € 35 €
Четворокреветна стандард 4 лица / 28 € 30 € 32 €
доплата за полупансион 10 €
доплата за пол пансион 20 €

 

Хотел Парк – Охрид
соба сместување наем на соба без појадок
15.06-31.08.2020 поглед назад поглед страничен поглед напред
Еднокреветна стандард 1 лице 40 € 42 € 45 €
Двокреветна станадард 2 лица 27 € 30 € 32 €
Трокреветна стандард 3 лица 25 € 28 € 30 €
Четворокреветна стандард 4 лица 23 € 25 € 27 €
доплата за полупансион 10 €
доплата за пол пансион 20 €

 

ПАКЕТИ 
по лице со појадок во двокреветна соба буџет соба парк поглед страничен поглед поглед кон езеро
3 ноќевања 66 € 79 € 87 € 92 €
5 ноќевања 108 € 129 € 142 € 151 €
8 ноќевања 147 € 176 € 194 € 206 €

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

Семеен пакет – 2 возрасни со едно дете до 15год. се сметува БЕСПЛАТНО
30% ПОПУСТ за второ и трето дете од 07-18.год

Во цената Е вклучено:
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг
Туристичка такса


Во цената НЕ Е вклучено:

Доплата за полупансион : 10 € по лице
Доплата за пол пансион : 20 € по лице
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

27 апартмани, 19 двокреветни соби и 3 резиденцијални (претседателски) апартмани. Секоја соба вклучува ТВ со рамен екран со кабелски канали. Сите соби се опремени со приватна бања опремена со бања или туш и фен за коса.

Опис

Хотелот се наоѓа на само 3 километри од градскиот плоштад, идеално за вечерни прошетки. Позициониран е на најдобриот дел од брегот на езерото. Хотелот располага со:
бесплатен сезонски отворен базен, ресторан со 220 седишта внатре и 60 седишта на летна тераса, велосипедски тури,тениско игралиште, нуркачки обуки, с оба за состаноци и одржување на семинари, сопствена плажа, отворен летен базен, едриличарски клуб, 24 часа рецепција, Wi-Fi мрежа

 

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 3км.
Хотелот е на 11км  од аеродромот Апостол Павле

Политики на Park Lake 4*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Балкон
 • Бар базен
 • Бесплатен паркинг
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Ноќен бар
 • Појадок
 • Снек бар

Оцени од гости (0 Оцени)

Park Lake 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло