TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Pela 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
населба СВЕТИ СТЕФАН бб
Hotel Klimetica
1 ноќи

Цени

 

Цените се за СОБА на ден

Хотел ПЕЛА Охрид 4*
соба сместување BB HB
Еднокреветна 1 возрасен 30 € 35 €
Двокреветна 2 возрасни 42 € 50 €
Двокреветна 2 возрасни+дете до 4 г. 44 € 52 €
Двокреветна 2 возрасни+дете до 5-12 г. 53 € 63 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

ЛегендаBB ноќевање со појадок, HB полупансион
Во цената е вклучено: услуга по избор, паркинг, интернет, туристичка такса и хотелско осигурување.
Во цената НЕ е вклучено: мини бар и пијалок за време на ручек/вечера, патничко осигурување

Појадок – Шведска маса
Ручек/Вечера-Сет мени избор од 2 мениа.

Сместување

Капацитет: 45 соби (27 трикреветни и 18 двокреветни соби)
Во собите:  кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, мини бар (со доплата), клима уред…

Опис

Локација: Хотел Пела е лоциран на 4 км од Охрид во борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е одалечена 100 метри.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 год. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Плажата е на само 100 метри.
Хотелот е на 4км од центарот на Охрид и 15км од аеродромот Апостол Павле

Политики на Pela 4*

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Клима уред
 • Лоби
 • Мини бар-доплата
 • Основен ресторан
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

Pela 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло