TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Su 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
Кеј Македонија
1 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ на ден  за 3 / 5 / 7 / 10 дневен аранжман

Хотел Су – Охрид
соба сместување појадок
01.06 -28.12.2020 3 дена 5 дена 7 дена 10 дена
Двокреветна 2 возрасни 2.055 1.915 1.780 1.715
Двокреветна Супериор 2+1 возрасни 2.330 2.120 1.980 1.915
Смарт Делукс Двокреветна 2 возрасни 2.195 2.055 1.915 1.850
Апартман Двокреветен 2 +1 возрасни 3.080 3.080 3.080 3.080
Трето легло во Апартман/Супериор / 2.055 2.055 2.055 2.055

Цените се во денари

-За деца од 03-09 години се плаќа 50 % од цената
-0-2 години бесплатно

Во цената Е вклучено:
Појадок
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг


Во цената НЕ Е вклучено:

Доплата за оброк : 490 денари по лице
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

Собите се современо дизајнирани и  имаат неверојатен поглед на историскиот дел на градот. Сите соби се опремени со климатизација, мини бар, ЛЦД ТВ, Телефон , Фен, Сеф а на барање може да се добијат и бебешко креветче, полнач за телефон и даска за пеглање.

Опис


Хотел SU e идеално лоциран на брегот на Охридското Езеро  на кејот „Македонија, и само една кратка патека го дели хотелот од центарот на градот. Покрај сместувачкиот капацитет од 18 соби, кој оваа есен ќе биде зголемен речиси двојно, во склоп на хотелот „Su“ работат два ресторани. Концептуално и модерно уреден урбан ресторан на приземјето и класичен ресторан на потпокривот со прекрасен поглед на градот и езерото.
Урбаниот ресторан „Liquid Kitchen & Bar“ има капацитет од 140 седишта, додека „Su Rooftop Restaurant“  располага со 50 седишта.
Имотот, исто така, има 100 m² затворена сала и голема тераса на отворено.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 год. во кревет со родител,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 5 минути пеш.
Хотелот е на 10км  од аеродромот Апостол Павле

Политики на Su 4*

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен трансфер
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Конференциска сала
 • Ноќен бар
 • Појадок
 • Сеф во собата
 • Телевизор
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

Su 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло