TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Inex Olgica 5*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
5 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
св.Стефан бб Охрид
1 ноќи

Цени

Хотел Инекс Олгица  – Охрид
соба сместување услуга
појадок
Еднокреветна 1 лице 61 €
Двокреветна 2 лица 47 €  по лице
Јуниор апартман 2 возрасни+ дете до 6 год. 159 €
Делукс апартман 2 возрасни+ дете до 6 год. 219 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

Цените во двокреветна соба се по лице на ден
Дете од 0-6 год без посебно легло – бесплатно се сместува
Дете од 6-12 год со помошно легло во иста соба со родител 50% попуст

Во цената Е вклучено:
Користење на спа центар
Користење на базен
Користење на фитнес
Користење на сауна
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Доплата за пансионски оброк 10 евра по лице – топло/ладно бифе
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

Секоја соба има клима уред, ТВ со кабелски канали и минибар. Сопствена бања кој се состои од туш и када и фен. Некои соби имаат поглед на езерото.

Опис

Хотел Инекс Олгица е уникатен хотел на Охридското крајбрежје со историја долга половина век. Првото име на хотелот е Инекс Горица. Хотелот е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од центарот на Охрид и 12км од Охридскиот аеродром. Гостите имаат можност да користат бесплатен WiFi и бесплатен паркинг. Исто така бесплатно користење на базен и спа објекти како сауна и парна бања. Масажите се плаќаат дополнително.
Хотелот има и ресторан кој служи разни национални специјалитети со прекрасна тераса.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 4км.
Хотелот е на 12км  од аеродромот Апостол Павле

Политики на Inex Olgica 5*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Клима уред
 • Мини бар
 • Појадок
 • Фен
 • Фитнес сала

Оцени од гости (0 Оцени)

Inex Olgica 5* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло