TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Interhotel- Bozik 2023

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
БУГАРИЈА
Сандански
3 ноќи

 

Цени по соба – ноќевања и услуга по избор

сместување во соба 4 BB 3 HB 4 HB
Двокреветна соба 2 лица 528 505 646
Еднокреветна соба 1 лице 376 332 428
Супериор соба 2 лица 608 562 722
Студио 2 лица 710 636 820
Апартман 2 лица 782 686 888
Апартман Фамилијарен 3 лица 1084 966 1247
Деца до 3,99 г. 0 0 0
Возрасен на доп. легло во апартман 197 205 260
Дете 12-15,99 на доп. легло во соба 197 205 260
Дете 12-15,99 на доп. легло во апартман 197 205 260
Дете 4-11,99 г. на редовен кревет во соба со 1 возрасен 32 54 66
Дете 4-11,99 на доп. легло во соба 91 97 123
Дете 4-11,99 на доп. легло во студио 32 54 66
Дете 4-11,99 на доп. легло во апартман 32 54 66

 

Цената на пакетот е по соба и вклучува:
ø Сместување за соодветен број ноќевања со појадок /појадок и вечера/
ø Користење на отворен, внатрешен и термо базен со минерална вода;
ø Користење на паркинг и безжичен интернет на територијата на целиот хотел;
ø За деца: детско катче со професионален аниматор и игралиште на отворено;
ø Свечена вечера на 25 декември на поставено мени во ресторан „Сандански“.
ø Програма со водител во диско
ø Програма за народни игри – ансамбл „Македонска убавица“
ø Народен изведувач Карамфил Божиков
ø Божиќна детска забава со Дедо Мраз и Снежана на 25.12 со подароци за секое дете
ø Пакетите важат за 3, 4 и 5 ноќевања во периодот 22-28 декември 2023 година.
ø Резервацијата се смета за загарантирана со 30% авансно плаќање до 5 дена по датумот на потврда.
ø Дополнителна уплата до целиот износ до 04.12.2024 година.
ø Бесплатно откажување до 04.12.2024
ø За откажувања по 04.12.2024 година. износот на припејд резервациите се одзема како казна
ø Интерхотел Сандански го задржува правото на промена на цените

Во цената НЕ Е вклучено:
ø Превоз
ø Патничко осигурување
ø Личен трошок на патникот
ø Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

 

Услови за сместување во собите

сместување максимум
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Стандард 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фамили 4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Политики на Interhotel- Bozik 2023

Удобности

 • Балкон
 • Бањарка
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Диско
 • Забрането пушење цигари
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Козметика за бања
 • Конференциска сала
 • Лекар на повик - доплата
 • Лекарски кабинет
 • Лифт
 • Механа
 • Мини бар-доплата
 • Парна бања
 • Работна маса
 • Рекети за тенис-доплата
 • Сауна
 • Сеф во собата
 • Соба за багаж
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Тениско игралиште
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Фитнес сала
 • Фризерски салон
 • Централна клима
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Interhotel- Bozik 2023 Сандански, БУГАРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло