TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

IONIO 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио (трикреветно студио) еден брачен и еден единечен или три единечни кревети.
Клима уред, кујна, фрижидер, телевизор, бања, тераса….
Дете до 6 годни.

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2 студио (двокреветно студио) еден брачен кревет (или два единечни), на приземје
Kлима уред, кујна, фрижидер, телевизор, бања, тераса…..
Дете до 6 години.

 

Вила
ГРЦИЈА
Катизма
Agios Nikitas 310 80, Greece
070 202 777, 047 202 777
SPIROS
7 ноќи
20 % попуст

Villa IONIO Katizma. PDF

Цени

25% за резервации и целосна уплата до 31.12.2019
20% за резервации и целосна уплата до 31.01.2020
15% за резервации и целосна уплата до 29.02.2020
10% за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

дата ноќевања студио за 2 лица студио за 3 лица
26.05-02.06 7   59*   69*
02.06-09.06 7   69*    79* 
09.06-16.06 7   99*    109* 
16.06-23.06 7 179 189
23.06-30.06 7 219 229
30.06-07.07 7 249 259
07.07-14.07 7 299 309
14.07-21.07 7 339 349
21.07-28.07 7 379 399
28.07-04.08 7 379 399
04.08-11.08 7 379 399
11.08-18.08 7 379 399
18.08-25.08 7 349 369
25.08-01.08 7 319 339
01.09-08.09 7 269 289
08.09-15.09 7 189 199
15.09-22.09 7   99*   109*
22.09-29.09 7    59*    69*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Термините кои се обележани со црвено * се ПРОМО и не подлежат на попуст

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио, (по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст.
Кај термините кои се по супер промо цена од 1 €  е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН автобуски превоз.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до Лефкада чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2-11,99 г. попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год 10€ попуст


Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.
Вилата Ionio се наоѓа надвор од Агиос Никитас, идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море во близина на некои од најубавите плажи во Европа. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани.

Вила се состои од осум тро кревети просторни студија опремени со клима уред, кујна, фрижидер, телевизор, бања а она што ги прави посебни е терасата и дворот на вилата кои се опкружени со зеленило  во кое можете да уживате со кафе и поглед на планината.

1/2 студио: еден брачен кревет (или два единечни), на приземје
1/3 студио: еден брачен и еден единечен или три единечни кревети

Плажа

7 минути пешачење од Катизма (една од најубавите плажи во Европа).

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС координати: 38°46’24.6″N 20°36’15.3″E

Политики на IONIO 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

IONIO 7 ноќи Катизма, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло