TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

IRINI 7 ноќи

Достапни соби

1/4 апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

1/4 апартман:
спална соба со еден брачен кревет и еден единечен, и кујна со голема софа на спуштање
(капацитет 4 возрасни + дете)
Во апартманите: кујна, клима (доплата 4 € на ден), телевизор, купатило, безжичен интернет и балкон.
За секој апартман следуваат лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

1/4 студио

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

1/4 студио:
една просторија со еден брачен кревет, еден единечен и голема софа на спуштање (капацитет 4 лица)
Кујна, клима (доплата 4 € на ден), телевизор, купатило, безжичен интернет и балкон.
За секое студио следуваат лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

Вила
ГРЦИЈА
Врахос
Παραλία Βράχου, Vrachos 481 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
MIRTO
14;00
10;00
7 ноќи

Villa IRINI Vrahos. PDF

Цени

-10% попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-7% попуст за резервација и уплата 100% до 31.01.2020

Цените се по СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања STD 1/4 +1
страничен поглед
APP 2/4 +1
страничен поглед
26.05 – 02.06 7 79 99
02.06 – 09.06 7 99 109
09.06 – 16.06 7 179 199
16.06 – 23.06 7 219 259
23.06 – 30.06 7 259 279
30.06 – 07.07 7 299 349
07.07 – 14.07 7 379 419
14.07 – 21.07 7 429 489
21.07 – 28.07 7 479 509
28.07 – 04.08 7 519 559
04.08 – 11.08 7 519 559
11.08 – 18.08 7 519 559
18.08 – 25.08 7 519 559
25.08 – 01.09 7 449 499
01.09 – 08.09 7 369 399
08.09 – 15.09 7 279 309
15.09 – 22.09 7 229 249
22.09 – 29.09 7 179 199

Цените се во €, плаќањето е во денари 1€ = 62 денари.

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: STD 4+1 = студио за 4 возрасни лица + 1 дете
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 4€ на ден (се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
* Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Врахос:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€

Цена по лице за превоз од Битола за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€ 
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 г. Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Лица постари од 63 год – попуст од 10€

Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Опис

Локација
Вилата се наоѓа во центарот на Врахос, едно од најпопуларните летувалиште на јонскиот брег поради долгата прекрасна широка плажа со ситен песок, тиркизна морска вода и зелена планина.
Мало место со шеталиште покрај плажата со таверни и кафе барови, идеално за мирен, релаксирачки одмор.

Плажа
Приватна, долга, широка и песочна плажа пред самата вила.

Опис на објектот
Вилата има сопствена плажа, базен и паркинг. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, клима (доплата 4 евра на ден), телевизор, купатило, безжичен интернет и балкон.

За секое студио/апартман следуваат 4 лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

1/4 студио:
една просторија со еден брачен кревет, еден единечен и голема софа на спуштање (капацитет 4 лица)
1/4 апартман:
спална соба со еден брачен кревет и еден единечен, и кујна со голема софа на спуштање (капацитет 4 возрасни + дете)

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 39.174139, 20.550111

Политики на IRINI 7 ноќи

14;00
10;00
30%
не

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

IRINI 7 ноќи Врахос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло