TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Jenny 3*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
3 ѕвезди
ГРЦИЈА
Сивири
Siviri 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
ANEMOHADI
7 ноќи
15 % попуст

Hotel JENNY Siviri. PDF

Цени

-10 % за резервации и целосна уплата до 29.02.2020
 -5 % за резервации и целосна уплата до 31.03.2020

Цените се по ЛИЦЕ во €
Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период услуга цена за 1 лице
23.05 – 30.05 7 полупансиони   129* 
30.05 – 06.06 7 полупансиони   139* 
06.06 – 13.06 7 полупансиони   159* 
13.06 – 20.06 7 полупансиони 250
20.06 – 27.06 7 полупансиони 275
27.06 – 04.07 7 полупансиони 295
04.07 – 11.07 7 полупансиони 320
11.07 – 18.07 7 полупансиони 349
18.07 – 25.07 7 полупансиони 379
25.07 – 01.08 7 полупансиони 379
01.08 – 08.08 7 полупансиони 379
08.08 – 15.08 7 полупансиони 379
15.08 – 22.08 7 полупансиони 379
22.08 – 29.08 7 полупансиони 349
29.08 – 05.09 7 полупансиони 299
05.09 – 12.09 7 полупансиони 269
12.09 – 19.09 7 полупансиони 229
19.09 – 26.09 7 полупансиони 199*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба,
Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
Трет и четврт возрасен над 16 г
., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
Петто лице во соба од 0-8,99 години на дополнително легло плаќа 10€ на ден

Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.

* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
* Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

Превоз

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
04:00 h
 Скопје (Дрводекор) 35€
04:30 h
 Велес (бензинска мотел Македонија)35€
05:00 h
 Неготино (бензинска Неготино) 35€
05:00 h
 Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
05:40 h
 Удово (бензинска Удово) 35€
06:00 h
 Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 30€
04:15 h
 Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола  30€
03.15 h
 Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€
03:45 h
 Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
03:30 h
 Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€
04.15 h
 Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€

Попусти и доплати за деца

Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 г.- бесплатно (не користи седишете во автобусот)
Возрасно лица над 63 г. попуст  10€

Време на поаѓање од Сивири:

13:30 h (локално време ) 
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири.
Хотелот има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, WiFi интернет……
Хотелот располага со 37 соби:

Во собите: клима уред (вклучен во цената), ТВ, фрижидер и тоалет (за 2018 ќе бидат реновирани)
Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.

1/4 (четирикреветна соба) стандард соба – еден брачен кревет и два единечни
1/4 дуплекс – еден брачен кревет во една соба и два единечни кревети во друга соба

Услуга

Полупансион – појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч.
Вечера 19:00-21:00ч.

Плажа

150 метри од песочна плажа.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. 

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Covid-19 Услови

With great pleasure we are informing you that we are going to open our “Jenny Hotel” 15 June 2020.

As in your respective countries, the Greek government as well, has prescribed new additions to the law of tourism all in order for protection of public health and none the less our guests and staff members.

-For the purposes of public health protection actions, the management of the property is obligated by the law to keep a record of staff members and all persons staying at the hotel with the below listed data

–   Full names, nationality, date of arrival and departure, contact details (address, phone, e-mail) – in order of communicating any close contacts in case of COVID 19, which may be identified afterwards.

–  Take in consideration General Regulation on Personal Data Protection (GDPR), and inform all visitors that this file is being saved for public health reasons.

Below listed recommendations of conduct:

-It is recommended for the of guests belonging to the vulnerable population groups to avoid entering reception area.
-The reception desk to/will have an antiseptic for use by the customer(fixed or non-fixed devices)
-In order to maintain distances, the property made a suitable configurationchanges of the reception desk area, adding floor marking at a distance of two meters where the guests  will stand.
-Disinfection of key cards, placement in a special container for disinfection.
-Extension of check out and check in between stays (check out until 10:00 and check in from 15:00).

This change in the time interval between each check in and check out is mandatory to ensure that between different customers the room is thoroughly cleaned and disinfected, as well as that is followed adequate natural ventilation of the space.
-Room cleaning activities, during the stay will not be performed as they were (however we still are going to perform daily activities, collecting garbage etc.)

-Daily change of linen and towels is now eliminated, changes can and will be executed during the night,butonly and solely as per customer’s request.
-Number of bathers in swimming pool: the maximum total number of people entering the swimming poolat same time it will not be bigger than one bather per 2.5 m 2 of water surface.
-Buffet will be the same as it was …. Guests will be self-serving, but in proper distance of 2m which will be assured the by following the floor markings.

 

We at Jenny Hotel, by accepting and following these recommendations we are not just following the law, we are adding a value in appreciation of all what the whole world has been through, we are making sure that we are all safe and able to enjoy the vacation greatly needed.

 

Please be advise  to visit the official web site http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols  for detailed information.

For any other concerns or questions we are at your disposal.

Looking forward to our new venture this season, wishing you a nice weekend.

Sincerely Jenny Hotel Team,

Политики на Hotel Jenny 3*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Балкон
 • Бар базен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет во заеднички простории
 • Лежалка на базен
 • Лежалка на плажа-доплата
 • Мини клуб (за деца)
 • Основен ресторан
 • Под-плочки
 • Сеф на рецепција
 • Соба за багаж

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Jenny 3* Сивири, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло