TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

KALUDA 10 ноќи

Достапни соби

1/5 дуплекс

Максимално гости:
5

1/5 дуплекси:
2 одделни соби со двојни кревети и еден дополнителен кревет во дневната кујна (број 5 и 14 на вториот кат)
Собите се опремени со кујна со голем фрижидер, бања со туш, клима уред, телевизор.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

1/3 студиo

Максимално гости:
3

1/3 студија: во 1 соба, француски кревет и една единечен кревет (студија број 1 и 11 на првиот кат)
Собите се опремени со кујна со голем фрижидер, бања со туш, клима уред, телевизор.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио: две обични кревети (простории број 9,8,2 и 10 на првиот кат и 12 и 13 на вториот кат)
Собите се опремени со кујна со голем фрижидер, бања со туш, клима уред, телевизор.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

Вила
ГРЦИЈА
Лутра
Λουτρά Αγίας Παρασκευής, Λουτρα αγιας Παρασκευής Κασσανδρα Χαλκιδικης 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
ALEXIADIS
10 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени

Цените се за НАЕМ на студио / апартман за 10 ноќевања

период ноќевања STD 2 STD 2 * STD 3 DPLX 5
04.06-14.06 10 139 149 159 189
14.06-24.06 10 219 229 239 249
24.06-04.07 10 259 269 289 299
04.07-14.07 10 299 319 339 359
14.07-24.07 10 359 369 399 499
24.07-03.08 10 399 419 499 539
03.08-13.08 10 399 419 499 539
13.08-23.08 10 399 419 499 539
23.08-02.09 10  339 349 379 409
02.09-12.09 10 259 269 289 299
12.09-22.09 10 139 149 159 199

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Легенда:
STD 2-Студио со 2 легла, STD 2*-Студио со 2 легла, STD 3-Студио со 3 легла,
DPLX 5-Апартман дуплекс со 5 легла

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет,
Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз,
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Опис

Вилата се наоѓа во непосредна близина на центарот, околу 100 метри малите плажи, 150 метри од плажата на Алексидис вила, на 300 метри од градската плажа.
Соби со поглед: море (повисоките катови), другите према двор и улица.

Вилата нуди сместување во двокреветни, трикреветни студија и двокреветни дуплекси со пет кревети лоциран на 1-ви кат (простории број 3,4, 8,9,1,2,10,11) на вториот кат (6,7,12,13 , 5.14)

1/2 студио: две обични кревети (простории број 9,8,2 и 10 на првиот кат и 12 и 13 на вториот кат)

1/2 студио со *: означува соба со два кревети, една поголема димензија (две помали деца) + еден дополнителен кревет (соби 3 и 4 на првиот кат и 6 и 7 на вториот кат)

1/3 студија: во 1 соба, француски кревет и една рамнина (студија број 1 и 11 на првиот кат)

1/5 дуплекси: 2 одделни соби со двојни кревети и еден дополнителен кревет во дневната кујна (број 5 и 14 на вториот кат)

Опис: Собите се опремени со кујна со голем фрижидер, бања со туш, клима уред, телевизор.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

Вилата нуди двор со заедничка скара. Бесплатен безжичен интернет.
Туристичката агенција не ја прифаќа одговорноста во случај на професионална потреба од безжичен интернет во вилите од својата понуда.
Непосредно до вилата има паркинг за максимум 4 возила, а поголемиот јавен паркинг е во непосредна близина.

Плажа
песочна плажа, 300 метри од градската, 150 метри од плажата пред вилата Алексиадис

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS

GPS 39 ° 55’34.7”N – 23 ° 51’19.2”E

Политики на KALUDA 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

KALUDA 10 ноќи Лутра, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло