TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

KATRIN 5 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Неа Модања
Nea Moudania, Chalkidiki 632 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
HAUS LITHEA
5 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени

Цените се на ДЕН по ЛИЦЕ, за минимум престој од 5 ноќи

Сместување
во студио
капацитет 01.01-17.05
01.10-28.12
18.05-10.06 11.06-01.07
10.09-30.09
02.07-22.07
27.08-09.09
23.07-26.08
DBL       1/2 2+1 27,50 39,60 44,60 54,50 59,40
TRPL     1/3 2+1/3 27,50 39,60 44,60 54,50 59,40
QUAD  1/4 2+2/4 27,50 39,60 44,60 54,50 59,40

Цените се во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

ПОПУСТИ, ДОПЛАТИ

Дете во DBL / TRPL до 11,99 год – бесплатно
Второ дете 6-11,99 год. во QUAD плаќа 20% од цената за возрасен
Трет возрасен во TRPL/ QUAD плаќа 70%

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата,
за минимум престој од 5 ноќи.
За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)

Опис

Лукс вила, реновирана во 2017 година, на само 30 метри од плажата.
Двокреветни, трикреветни и четирикреветни студиа:
опремени со кујна, тоалет, телевизор, клима, сеф, фен, интернет…..
(за брзината и јачината на сигналот, агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

1/2 студио: два единечни кревети или брачен кревет
1/3 студио: еден брачен и софа за 2 лица
1/4 студио еден брачен и софа за 2 лица

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин.
Попустите не може да се комбинираат.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

НЕА МОДАЊА

Политики на KATRIN 5 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

KATRIN 5 ноќи Неа Модања, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло