TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Kelopatra

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
ГРЦИЈА
Јерисос

10% попуст за уплата од 50% од цената до 11.12.2023
12% попуст за уплата од 100% од цената до 11.12.2023

Цени 2024

* Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин Апартман 1/2+1/2+1
бр. 1 и бр. 3
Апартман 1/2+1/2
бр 2
17.05-24.05 109 109
24.05-31.05 129 139
31.05-07.06 149 159
капацитет Максимум 1/2+1/2
стран. поглед море
Максимум 4 лица
поглед море

Цена за наем на студио/мезонета ( цена БЕЗ превоз )

термин Апартман 1/2+1/2+1
бр. 1 и бр. 3
Апартман 1/2+1/2
бр 2
07.06-14.06 399 409
14.06-21.06 419 429
21.06-28.06 439 449
28.06-05.07 459 469
05.07-12.07 499 509
12.07-19.07 509 519
19.07-26.07 509 519
26.07-02.08 509 519
02.08-09.08 509 519
09.08-16.08 509 519
16.08-23.08 479 509
23.08-30.08 469 499
30.08-06.09 389 399
капацитет Максимум 4 лица
стран. поглед море
Максимум 5+1 лица
поглед море

 * Цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин Апартман 1/2+1/2+1
бр. 1 и бр. 3
Апартман 1/2+1/2
бр 2
06.09-13.09 179 189
13.09-20.09 169 169
капацитет Максимум 4 лица
стран. поглед море
Максимум 5+1 лица
поглед море

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Цените за термините (17.05;24.05;31.05;06.09;13.09 и 20.09.2024) означени со звезда*
во табелата се пакет аранжмани по лице за 7 ноќи со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ,
Останатите цени се за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Користење на паркинг, клима уред, безжичен интернет – бесплатно
Вилата има голем паркинг и гостите го користат на принцип прво слободно место

За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
Трето, четврто, петто и шесто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат;
За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

За рано резервирање се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот додека трае акцијата, остатокот од 50% се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Попустите за рана уплата не важат за пакет аранжманоте ( датите означени со звездичка *)

Превоз

45 € за возрасни – повратна карта

35 € за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Kleopatra

Вилата Клеопатра е лоцирана на самата плажа, стандардно опремена вила.
Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во апартманите има голем фрижидери и голем електричен шпорет со фурна.
Секоја соба има: клима уред, телевизор, безичен интернет, паркинг, купатило и вц.

АПАРТМАН  БР.1 (1/2)+(1/2)+1 дете  5 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на високо приземје.
Во кујната има еден кревет единечен + еден единечен кревет од кој се извлекува уште еден кревет на висина како единечниот.
Кујната е опремена со вградена плотна со две рингли, голем фрижидер и кујнски инвентар.
Во кујната има телевизор и маса за ручавање.
Спалната соба има еден брачен кревет (француски).
Апартманот има плакар за алишта, клима уред, купатило со туш, интернет, тераса
Апартманот е со страничен поглед на море

АПАРТМАН БР.2 (1/2) +(1/2) 4 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први спрат.
Во кујната има 1 единечен стандарден кревет и 1 кревет на извлекување под единечниот.
Кујната е опремена со вградена плотна со две рингли, голем фрижидер и кујнски инвентар.
Во кујната има маса за ручавање, телевизор, клима уред.
Спалната соба е со брачен кревет (француски).
Апартманот има плакар за алишта, купатило со туш, интернет, тераса
Апартманот е со директен поглед на море.

АПАРТМАН БР.3 (1/2) +(1/2) 4 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први кат.
Во кујната има еден единечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување.
Кујната е опремена со голем ел.шпорет со рерна, голем фрижидер и кујнски инвентар.
Во кујната има маса за ручавање, телевизор и клима уред.
Спалната соба е со брачен кревет (француски), плакар за алишта.
Апартманот има плакар за алишта, купатило со туш, интернет, тераса
Апартманот е со страничен поглед на море.

Информации

-Патниците треба минимум 48 часа да се информираат за часот и местото на поаѓање;
-Превозот застанува до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;
-Кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;
-За важечка резервација се смета само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;
-Целосна доплата на аранжманот е 21 (дваесет и еден ден) пред поаѓањето;
-Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања, средствата не се враќаат;
-Доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за резервираната соба, темин и износ;
-Во случај на промена на цените ( зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените услуги;
-Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат Општите услови за патување на СКТМ и ТУРИСТ;
-Може да се направи осигурување од ризик-отказ на аранжман во осигурутелна компанија;
-*Во случај на направена поголема штета во објектот ( студио, апартман, мезонет и сл) сопатвеникот на објектот има право да  наплати на лице место за направената штета или по враќањето агенцијата ќе побара наплата од патникот за штетата; -Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во објектите;
-Туристичка такса се плаќа во агенцијата 0,5 € од ноќ за студио или 1,5 € од ноќ за дуплексите (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти, цената ќе биде променета;

Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

 

Услови

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:

– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на Kelopatra

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Kelopatra Јерисос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло