TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

KIKI 9 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Порос
Poros, Greece
070 202 777, 047 202 777
ASTIR
9 ноќи

Цени

Дата на поаѓање Почеток на аранжманот Крај на аранжманот 1/2
студио
1/3
студио
1/4
студио
1/5
студио
1/6
студио
07.07.2019 08.07.2019 17.07.2019 299 279 / / /
16.07.2019 17.07.2019 26.07.2019 329 309 299 289 289
25.07.2019 26.07.2019 04.08.2019 329 309 299 289 289
03.08.2019 04.08.2019 13.08.2019 329 309 299 289 289
12.08.2019 13.08.2019 22.08.2019 319 299 289 279 279
21.08.2019 22.08.2019 31.08.2019 309 289 279 269 269

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Во цената Е вклучено: (по лице )
9 ноќевање на Кефалонија/Порос
Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Порос – Скопје
Превоз со брод на релација Килини – Порос – Килини
Организација на аранжманот и пратител на групатa

Во цената НЕ Е вклучено:
Факултативни излети
Задолжителна туристичка такса дневно по соба: 0,5 евра, (се плаќа во агенција)
Индивидуални трошоци
Патничко и здравствено осигурување-задолжително е да се има

Напомена:
Наведените цени од табелата се однесуваат за поаѓање од Скопје.
Поаѓањето е од Скопје – состанок на групата во 17:30 часот, тргнување 18:00 часот.
Користење само превоз = 99 евра по лице.

Напуштање на собите е до 10:00 часот.
Тргнувањето од Кефалонија/Порос е предвидено во попладневните часови.

Сместување

Вила Кики има двокреветни студиа, четирикреветни апартмани и еден апарман со 3 спални.
Сите соби имаат клима ( доплата на лице место), кујна и тераса.

Опис

Вилата се наоѓа на 200 метри од центарот на градот, 20 метри од морето и 250 метри од градската плажа.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на KIKI 9 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

KIKI 9 ноќи Порос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло