TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Kostas

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Неа Флогита
7 ноќи

Цени 2023

 

Цените се за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

термини 1/5 дуплекс / плаќаат 3 лица 1/6+1 дуплекс / плаќаат 3 лица
21.05 – 28.05 59 69
28.05 – 04.06 79 89
04.06 – 11.06 89 99
11.06 – 18.06 119 129
18.06 – 25.06 139 149
25.06 – 02.07 159 169

Цените се за 7 ноќевања – без превоз

термини 1/5 дуплекс 1/6+1 дуплекс
02.07 – 09.07 599 629
09.07 – 16.07 629 659
16.07 – 23.07 649 699
23.07 – 30.07 649 699
30.07 – 06.08 649 699
06.08 – 13.08 649 699
13.08 – 20.08 649 699
20.08 – 27.08 629 679
27.08 – 03.09 579 629

Цените се за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

термини 1/5 дуплекс
плаќаат 3 лица
1/6+1 дуплекс
плаќаат 3 лица
03.09 – 10.09 149 159
10.09 – 17.09 119 129
17.09 – 24. 09 89 99
24.09 – 31.09 69 79

Цените се во € плаќањето е во денари 1€ = 62 денари.

 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна 14 дена пред почетната дата.

Информации…
Сместување е согласно капацитетот на кревети
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Превоз

За возрасни 3.100 мкд. (50 € ), еден правец 2.480 мкд. (40 € )

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 € ), еден правец 2.170  мкд. (35 € )

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

 

Kostas

Куќа Kostas се наоѓа на сама плажа, веднаш спроти фонтаната, на една од најдобрите локации во срцето на Неа Флогита.
Располагаме со 2 два дуплекс апартмани на прв кат, каде што нема други сместувачки единици. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, телевизор, тоалет, интернет и клима уред вклучени во цената, пространи тераси со фронтален поглед кон плажа и море со пристоен мебел. Паркинг обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар, пекара на 20 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 50 метри.

ГПС

40.257445, 23.218133

 

Соби

1/5 дуплекс апартман бр. 1 – прв кат.
Простран дуплекс, располага со 2 спални соби, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, голем фрижидер, голем шпорет, машина за перење, тоалет, голема тераса со фронтален поглед на море, телевизор, интернет. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има француски кревет плус еден единечен стандарден кревет.

1/6+1 дуплекс апартман бр. 2– прв кат.
Простран дуплекс, располага со 2 спални соби, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, голем фрижидер, голем шпорет, тоалет, голема тераса со фронтален поглед на море, телевизор, интернет. Располага со две спални, во едната спална соба има брачен кревет плус еден единечен стандарден кревет. Во втората спална соба има исто така брачен кревет плус еден единечен стандарден кревет. Во кујната има единечен кревет за дете до 12 год.

 

Важни информации


– Цените во табелата бр 2 – сезонски се за наем на студио/апартман/дуплекс за 7 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз
– Цените во тавели бр.1 и 3 – вонсезонски се по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз. – За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 € (620 денари) по лице во вонсезонски цени.
– Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат бесплатно, плаќаат само доколку користат превоз;
– Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат бесплатно, плаќаат само доколку користат превоз;
– Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат бесплатно, плаќаат само доколку користат превоз;
– Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен. – Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
– Патничкото осигурување е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се има и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1€=62мкд).
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. – Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
– Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот, целосна доплата на аранжманот најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
– Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 € на ден по студио/апартман.
– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
– Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата. – Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Туристичката Агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:
– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

[/toggle]

Политики на Kostas

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Забрането пушење цигари
  • Клима уред
  • Под-плочки
  • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Kostas Неа Флогита, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло