TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Koviou HV 3*

Достапни соби

1/4 дуплекс

Максимално гости:
4

Хотелот располага со 1/4 дуплекс комфорни соби.
Еден голем брачен кревет и два единечни кревети во другата соба
Собите се опремени со клима уред, телевизор, фрижидер и тоалет

1/3+1 стандард соби

Максимално гости:
4

Хотелот располага со 1/3+1 стандард комфорни соби.
Еден голем брачен кревет и два единечни кревети
Собите се опремени со клима уред, телевизор, фрижидер и тоалет

1/3 стандард соба

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

Хотелот располага со 1/3 стандард комфорни соби.
Собите се опремени со клима уред, телевизор, фрижидер и тоалет

Хотел
3 ѕвезди
ГРЦИЈА
Никити
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи

Цени 2021

 

ОВИЕ ЦЕНИ ВАЖАТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИТЕ ОД 2020 ГОДИНА ( издадени ваучери) 

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период  услуга стандард соба 1/2+2
06.06 – 13.06 7 полупансиони 259 €
13.06 – 20.06 7 полупансиони 279 €
20.06 – 27.06 7 полупансиони 299 €
27.06 – 04.07 7 полупансиони 329 €
04.07 – 11.07 7 полупансиони 359 €
11.07 – 18.07 7 полупансиони 399 €
18.07 – 25.07 7 полупансиони 399 €
25.07 – 01.08 7 полупансиони 399 €
01.08 – 08.08 7 полупансиони 399 €
08.08 – 15.08 7 полупансиони 399 €
15.08 – 22.08 7 полупансиони 379 €
22.08 – 29.08 7 полупансиони 319 €
29.08 – 05.09 7 полупансиони 279 €
05.09 – 12.09 7 полупансиони 209 €
12.09 – 19.09 7 полупансиони 189 €
19.09 – 26.09 7 полупансиони 149 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 

ОВИЕ ЦЕНИ СЕ ЗА 2021 ГОДИНА

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН 

периоди услуга Single Triple Standard Family
01.06 – 15.06.2021    (период  A) полупансион 49,00 35,00 39,00 42,00
16.06 – 05.07.2021    (период  B) полупансион 55,00 43,00 48,20 50,40
06.07 – 31.08.2021    (период  C) полупансион 65,00 56,00 59,30 60,50
01.09 – 10.09.2021    (период  D) полупансион 55,00 42,60 48,20 50,40
11.09 – 27.09.2021     (период  E) полупансион 42,50 31,30 34,70 37,00
1во дете до 11,99 полупансион -100% -100% -100% -100%
2ро дете до 11,99 полупансион  / / / -100%
2ро дете 0-05,99 полупансион  /  / -100% -100%
трет возрасен над 12 години полупансион / -30% -30% -30%
четврт возрасен над 12 години полупансион / / / -50%

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло во Family– БЕСПЛАТНО
Прво до 5,99 и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло во Standard– БЕСПЛАТНО
Прво дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло во Triple– БЕСПЛАТНО
Туристичка такса (1,5 € на ден / по соба) не е вклучена во редовните цени

Минимален престој во периодите Б, Ц и Д е 5 ноќевања

Во цената Е вклучено:
Услуга полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот
Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Полупансион :
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера  19:00-21:00ч. – шведска маса
Важни напомени :
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети во собата
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.
Политика за откажување:
15 дена пред пристигнувањето не се наплатува
14-10 дена пред пристигнувањето се применуваат 50% трошоци
9-3 дена се применуваат 70% трошоци
2-1 дена се применуваат 90% трошоци
Недоаѓање прв ден 100% трошоци

 

Превоз

 

Цена по лице за превоз од Скопје за Ситонија (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  40 €
Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес  45 €
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)- трансфер до Удово  45 €
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  40 €
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35 €

Цена по лице за превоз од Битола за Ситонија:
03:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35 €
Деца од 2-11,99 год – попуст од 10 € од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Опис

 

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечена 250м.

Сместување:  хотелски соби
Family – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години
Standard – 2 возрасни + 2 деца 0-5,99 и 11,99 години
Triple – 2 возрасни + 1 дете  до 11,99 години
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сателитска телевизија, фрижидер, сопствена бања.
Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.
Лежалките на плажа со доплата (на лице место)

1/2+2 соба: еден брачен кревет, и една софа на извлекување за 2 деца или 1 возрасен

www.koviouholidayvillage.com

Плажа
250 метри од прекрасна песочна плажа.

 

Услови

 

* При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
*Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се 15 дена до датумот
*Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
*Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
*Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Hotel Koviou HV 3*

Удобности

 • Балкон
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Под-плочки
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Фрижидер
 • Чадор на плажа-доплата

Оцени од гости (0 Оцени)

 

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации не се  прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, ([email protected]) ...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777
или пишете ни на [email protected] за да ве информираме околу достапноста соби....
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација:
Ваш е маил и телефони задолжително
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на децата)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата,
се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата,
доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

Правила и услови за престој во објектот.
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.
Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање....
Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Услови за туристичката агенција и гостинот
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правила и услови на објектот / аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во објектот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

 

Hotel Koviou HV 3* Никити, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло