TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

La Plage

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Неа Флогита
7 ноќи

Цени 2024

 

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
Термин 1/3+1
задолжително
плаќаат 2 лица
1/3+1
задолжително
плаќаат 2 лица
1/3+1 и 1/4+1 апартман
задолжително
плаќаат 3 лица
1/5+1 дуплекс
задолжително
плаќаат 4 лица
1/5+2 дуплекс
задолжително
плаќаат 4 лица
19.05.24 89 99 89 69 99
26.05.24 109 119 109 99 109
02.06.24 129 139 129 109 129
09.06.24 169 179 179 119 149
16.06.24 209 229 189 139 159
23.06.24 229 249 209 149 179
студио  бр.1 студиа бр. 3 и 5 апартман бр.4 (1/3+1)
апартман бр.6 (1/4+1)
дуплекс бр.2 дуплекс бр.7

Цените се во € плаќањето е во денари 1€ = 62 денари

Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања без превоз
Термин 1/3+1
задолжително
плаќаат 2 лица
1/3+1
задолжително
плаќаат 2 лица
1/3+1 апартман
1/4+1 апартман
задолжително
плаќаат 3 лица
1/5+1 дуплекс
задолжително
плаќаат 4 лица
1/5+2 дуплекс
задолжително
плаќаат 4 лица
30.06. 549 579 689 699 759
07.07. 579 609 729 749 799
14.07. 619 649 769 789 849
21.07. 619 649 769 789 849
28.07. 619 649 769 789 849
04.08. 619 649 769 789 849
11.08. 619 649 769 789 849
18.08. 619 649 769 789 849
25.08. 589 629 739 759 809
студио  бр.1 студиа бр. 3 и 5 апартман бр.4 (1/3+1)
апартман бр.6 (1/4+1)
дуплекс бр.2 дуплекс бр.7

Цените се во € плаќањето е во денари 1€ = 62 денари

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

Термин 1/3+1
задолжително
плаќаат 2 лица
1/3+1
задолжително
плаќаат 2 лица
1/3+1 апартман
1/4+1 апартман
задолжително
плаќаат 3 лица
1/5+1 дуплекс
задолжително
плаќаат 4 лица
1/5+2 дуплекс
задолжително
плаќаат 4 лица
01.09.24 209 229 189 139 159
08.09.24 179 199 179 119 149
15.09.24 129 139 139 109 129
22.09.24 99 109 99 89 109
студио  бр.1 студиа бр. 3 и 5 апартман бр.4 (1/3+1)
апартман бр.6 (1/4+1)
дуплекс бр.2 дуплекс бр.7

Цените се во € плаќањето е во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред
Користење безжичен интернет
Автобуски превоз (вон сезона)

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (во сезона)
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна 14 дена пред почетната дата.

Информации…
Сместување е согласно капацитетот на кревети
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Превоз

 

За возрасни 3.100 мкд. (50 € ), еден правец 2.480 мкд. (40 € )

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 € ), еден правец 2.170  мкд. (35 € )

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

 

La Plage

 

Куќа La Plage е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа.
3 четирикреветни студија, 2 четирикреветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, отворен поглед на море).
Сите соби располагаат со пространи балкони, комплетно опремена кујна, телевизор, сопствени реновирани тоалети со пешкири.
Интернетот и климата се вклучени во цената.
Паркинг простор обезбеден пред вилата. Пред вилата има кафе бар со лежалки во кој нашите патници имаат поволности.

 

Соби

Студио бр. 1 – приземје.
Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Има брачен кревет и софа на пуштање.

Дуплекс бр. 2 – приземје.
Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Во прва спална соба брачен кревет за 2 лица, во втората соба брачен кревет и софа на пуштање.

Студио бр. 3 – приземје.
Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Има брачен кревет и аголна гарнитура на пуштање.

Апартман бр.4 – прв кат.
Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Во спалната соба има брачен кревет за 2 лица а во дневна соба софа на пуштање.

Студио бр. 5 – втор кат.
Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Има брачен кревет и софа на пуштање.

Апартман бр.6 – втор кат.
Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Во спалната има брачен кревет за 2 лица и софа на пуштање а во дневна софа на пуштање.

Дуплекс бр. 7 – втор кат.
Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, телевизор, интернет, комарници и тенда.
Во дневна соба има аголна гарнитура на пуштање, во една соба има брачен кревет за 2 лица, во втората соба има брачен кревет и софа на пуштање.

Неа Флогита

Неа Флогита е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Важни информации

За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.

Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице сесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се не валидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Туристичката агенција НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Туристичката агенција поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма.
Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услуга / индивидуален престој се различни за секој објект/хотел и тие ке бидат составен дел во понудата. Доколку не се опишани во понудата други услови се применуваат и во сила и со важност се Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )
А тие се:
– за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5% од аранжманот
– за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето се наплатува 10% од аранжманот
– за отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 30% од аранжманот
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето се наплатува 50% од аранжманот
– за отказ од 14 до 5 дена пред патувањето се наплатува 80% од аранжманот
– за отказ од 5 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето се наплатува 100% од аранжманот.
Напомена: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Политики на La Plage

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

La Plage Неа Флогита, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло