TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Laki & Spa 4*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Охрид
Св. Стефан бб Охрид
1 ноќи

Цени

Хотел Лаки Спа – Охрид
соба сместување услуга
01.06 -01.10.2020 појадок полупансион се вклучено
Еднокреветна стандард 1 лице 45 € по лице 55 € по лице 65 € по лице
Двокреветна станадард 2 лица 35 € по лице 45 € по лице 55 € по лице
Апартман суит 4 лица 150 € за 4 лица 160 € за 4 лица 170 € за 4 лица
промо пакети двокреветна соба 4 ноќи  со појадок 120 € по лице
промо пакети двокреветна соба 7 ноќи со појадок 196 € по лице

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

-За деца од 07-12 години 50% попуст
-0-7 години бесплатно

Во цената Е вклучено:
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг
Туристичка такса


Во цената НЕ Е вклучено:

Доплата за оброк : 10 € по лице
Превоз
Патничко осигурување

Сместување

Хотел Лаки и Спа располага со 60 двокреветни соби и 4 апартмани, со заедничка дневна, сите соби се климатизирани кои располагаат со ТВ со сателитски канали, приватна бања со фен и туш, Телефон, 24/7 услуга.

Опис

Хотел Лаки Спа хотел е сместен во Охрид, Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи, на 3 км од плажата Куба Либре,  располага со 60 двокреветни соби и 4 апартмани ресторан, бесплатен сопствен паркинг, сезонски отворен базен и ба, услуга во соба и размена на валути за гостите.

Гостите можат да се релаксираат во спа и велнес центар, вклучувајќи затворен базен, амам и топла када, или во градината опремена со детско игралиште.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 10 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 12:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Локација

Центарот на градот е оддалечен на 7км.
Хотелот е на 13км  од аеродромот Апостол Павле

Политики на Laki & Spa 4*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Балкон
 • Бар базен
 • Безжичен интернет
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Лоби
 • Појадок
 • Сауна
 • Снек бар
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

Laki & Spa 4* Охрид, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло