TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

LINA 7 ноќи

Достапни соби

1/4 Апартман-море

Максимално гости:
4

1/4 Апартман со страничен поглед према море ( четирикреветен апартман)
Сите соби се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фржидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), телевизор (4 македонски канали) бесплатен безжичен интернет, гардеробер, терасии со тенди за сонце и масичка со столчиња.

1/4 Апартман-град

Максимално гости:
4

1/4 Апартман со поглед према град ( четирикреветен апартман)
Сите соби се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фржидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), телевизор (4 македонски канали) бесплатен безжичен интернет, гардеробер, терасии со тенди за сонце и масичка со столчиња.

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио ( четирикреветнио студио)
Сите студија се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фржидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), телевизор (4 македонски канали) бесплатен безжичен интернет, гардеробер, терасии со тенди за сонце и масичка со столчиња.

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио ( трикреветно студио)
Сите студија се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фржидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), телевизор (4 македонски канали) бесплатен безжичен интернет, гардеробер, терасии со тенди за сонце и масичка со столчиња.

Вила
ГРЦИЈА
Метаморфосис
Metamorfosi 630 78, Greece
070 202 777, 047 202 777
GOLDEN BEACH
7 ноќи

Цени

ЦЕНОВНИК И УСЛОВИ

Термини Ноќи 1/3 студио 1/4 студио 1/4 АПП – град 1/4 АПП – море
18.05 – 25.05 7*   59€   59€   59€   59€
25.05 – 01.06 7*   69€   69€   79€   79€
01.06 – 08.06 7*   99€ 109€ 129€ 129€
08.06 – 15.06 7* 109€ 129€ 149€ 149€
15.06 – 22.06 7* 129€ 149€ 169€ 169€
22.06 – 29.06 7* 149€ 169€ 189€ 199€
29.06 – 06.07 7 330€ 340€ 380€ 400€
06.07 – 13.07 7 350€ 370€ 400€ 430€
13.07 – 20.07 7 360€ 390€ 430€ 460€
20.07 – 27.07 7 360€ 390€ 430€ 460€
27.07 – 03.08 7 360€ 390€ 430€ 460€
03.08 – 10.08 7 360€ 390€ 430€ 460€
10.08 – 17.08 7 360€ 390€ 430€ 460€
17.08 – 24.08 7 330€ 350€ 380€ 420€
24.08 – 31.08 7* 149€ 169€ 189€ 199€
31.08 – 07.09 7* 129€ 139€ 159€ 169€
07.09 – 14.09 7* 109€ 119€ 129€ 139€
14.09 – 22.09 7*   79€   79€   89€   89€

Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10€;
Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.
Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.
Туристичка такса од 0,5 € по ден на соба се плаќа на лице место кај сопственикот.

Превоз

Цената само за превоз: Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 70 м. од песочната плажа.
Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред 2 години.
Сите студија и апартмани се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фржидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), телевизор (4 македонски канали) бесплатен безжичен интернет, гардеробер, терасии со тенди за сонце и масичка со столчиња.

Плажа

70 метри од прекрасна песочна плажа.

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 5% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

GPS

ГПС Координати:

Политики на LINA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

LINA 7 ноќи Метаморфосис, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло