TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

LUNA 7 ноќи

Достапни соби

1/6 Aпартман

Максимално гости:
6
Максимален бр. на деца:
1

1/6 апартман (шесткреветен апартман со 6 редовни легла)
Сите се опремени со: кујна, тоалет, балкон, клима, безжичен интернет.
Можност за сместување плус дете до 6 години – не користи кревет.

1/4 студио

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

1/4 (четирикреветно студио со 4 редовни легла)
Сите се опремени со: кујна, тоалет, балкон, клима, безжичен интернет.
Можност за сместување плус дете до 6 години – не користи кревет.

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 (со 4 редовни легла се продава и како како трикреветно студио)
Сите се опремени со: кујна, тоалет, балкон, клима, безжичен интернет.
Можност за сместување плус дете до 6 години

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 (со 4 редовни легла се продава и како како двокреветно студио)
Сите се опремени со: кујна, тоалет, балкон, клима, безжичен интернет.
Можност за сместување плус дете до 6 години

Вила
АЛБАНИЈА
Ксамил
Rruga Riviera, Ksamil, Albania
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи
15 % попуст

Цени

Villa LUNA Ksamil

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021

Цени за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/6 апартман
28.05 – 04.06 7 60 71 83 107
04.06 – 11.06 7 83 95 107 155
11.06 – 18.06 7 164 175 186 241
18.06 – 25.06 7 186 197 219 274
25.06 – 02.07 7 208 219 230 307
02.07 – 09.07 7 252 263 285 351
09.07 – 16.07 7 296 307 329 406
16.07 – 23.07 7 296 307 329 406
23.07 – 30.07 7 296 307 329 406
30.07 – 06.08 7 296 307 329 406
06.08 – 13.08 7 296 307 329 406
13.08 – 20.08 7 296 307 329 406
20.08 – 27.08 7 285 296 318 384
27.08 – 03.09 7 252 263 285 351
03.09 – 10.09 7 164 175 197 230
10.09 – 17.09 7 142 153 164 186
17.09 – 24.09 7 107 119 131 143
24.09 – 01.10 7 71 83 95 119

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз:
Дете до 1,99год- бесплатно и не користат седиште

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Превоз

Цена по лице за превоз од Скопје за Албанија:
Скопје (Дрводекор)/ Штип (пред пошта) / Велес (бензинска, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Скопје-Валона- 45 €
Скопје-Саранда – 55€
Скопје-Ксамил- 55 €
Деца од 2-11,99год: -10€ од цената на возрасен

Цена по лице за превоз од Битола за Албанија:
Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) / Прилеп (бензинска Лук Оил) – Трансфер до Битола
Битола-Валона- 40 €
Битола-Саранда – 50€
Битола-Ксамил- 50 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Доплата за Трансфер од Кичево + 5 €

Цена по лице за превоз од Охрид за Албанија:
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Охрид -Валона- 30 €
Охрид -Саранда – 40€
Охрид -Ксамил- 40 €
Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен
Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

Време на поаѓање за Албанија :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

Опис

Вилата се наоѓа во Ксамил, едно од најпознатите летувалишта во Албанија, место со прекрасни егзотични плажи и тиркизно море и неколку острови до кои може да се стигне со пливање. Освен тоа се карактеризира со мирно море, долги сончеви денови, одлична храна и прекрасни зајдисонца. Место за релаксирачки одмор.
Плажа 70 метри од градската песочна плажа.
Сите студија и апартмани се опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, безжичен интернет.

ГСП координати


39°46’01.3″N 19°59’53.4″E

Важни информации

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи и багаж

Услови


Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

Политики на LUNA 7 ноќи

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Клима уред
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

LUNA 7 ноќи Ксамил, АЛБАНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло