TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

MARGARITA 7 ноќи

Достапни соби

2+2 апартман

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

2+2 апартман: (апартман 2+2)
Два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети (или брачен)
Капацитет:  4 возрасни и едно дете до 6 години
Телевизор, клима (5€ на ден), опремена кујна, тоалет..

1/4 студио

Максимално гости:
4

1/4 студио (четирикреветно студио) еден брачен кревет и два единечни. Капацитет: 4 возрасни
Телевизор, клима (5€ на ден), опремена кујна и тоалет……

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) еден брачен кревет и еден единечен. Капацитет: 3 возрасни
Телевизор, клима (5€ на ден), кујна и тоалет со туш,
НАПОМЕНА
Студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса и се од пониска категорија од реновираните студија.

Вила
ГРЦИЈА
Канали
EO Prevezas Igoumenitsas, Kanali, Greece
070 202 777, 047 202 777
IRINI
14;00
10;00
7 ноќи
20 % попуст

Villa MARGARITA Kanali. PDF

Цени

-25%  попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-20%  попуст за резервација и уплата 100% до 31.01.2020
-15%  попуст за резервација и уплата 100% до 29.02.2020
-10%  попуст за резервација и уплата 100% до 30.04.2020

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања STD 3 lux стран.погл.море STD 4
приземје
STD 4 lux стран.погл.море APP 2/2
стандард
26.05 – 02.06 7   49*   49*   59*   69*
02.06 – 09.06 7   79*   79*   99*   109*
09.06 – 16.06 7   119*   119*   139*   149*
16.06 – 23.06 7 149 149 169 219
23.06 – 30.06 7 209 209 229 239
30.06 – 07.07 7 249 249 269 299
07.07 – 14.07 7 289 289 319 359
14.07 – 21.07 7 329 329 359 399
21.07 – 28.07 7 359 359 379 419
28.07 – 04.08 7 369 369 399 439
04.08 – 11.08 7 369 369 399 439
11.08 – 18.08 7 369 369 399 439
18.08 – 25.08 7 349 349 369 419
25.08 – 01.09 7 289 289 309 369
01.09 – 08.09 7 219 219 249 269
08.09 – 15.09 7 149 149 169 199
15.09 – 22.09 7   89*   89*   109*   119*
22.09 – 29.09 7   79*   79*   99*   109*

Цените се во €, се плаќа во денарска противвредност 1 € = 62 денари

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: APP 4 апартман за 4 лица (со една сплана) STD 3 студио за 3 лица
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Доплата за клима уредот: 5€ на ден на лице место
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

 Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација,
до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите
Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети + може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до Канали чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Канали:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€

Цена по лице за превоз од Битола за Канали:
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 г. Попуст 10€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Канали:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Опис

Локација
Вилата се наоѓа во центарот на Канали, мало место на брегот на јонското море кое има прекрасна пространа песочна плажа.
Многу слично на Врахос, ова место го препорачуваме за мирен, релаксирачки одмор.

Плажа
50 метри од долга, широка, песочна плажа.

Опис на објектот
Вилата има прекрасен голем двро со маслинови дрвја, простор со лулашки за деца, скара на отворено и летниковци. Сите студиа се опремени со  телевизор, клима (5€ на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса и се од пониска категорија од реновираните студија.

1/3 студио: еден брачен кревет и еден единечен. Капацитет: 3 возрасни
1/4 студио: еден брачен кревет и два единечни. Капацитет: 4 возрасни
2+2 апп: два единечни кревети во кујната и спална со два единечни кревети (или брачен)
Капацитет:  4 возрасни и едно дете до 6 години
Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен безжичен интернет во јавни површини и сопствен паркинг.
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА:
Студиата кој се на приземје немаат затворена тераса и се од пониска категорија од реновираните студија.

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани цени актуелни во периодот на доплата.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

Политики на MARGARITA 7 ноќи

14;00
10;00
Важат Општите услови за патување
30%
Дете до 6 год.бесплатно сместување
Не
Да се почитува куќниот ред

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

MARGARITA 7 ноќи Канали, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло