TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel MAYA BAY 7 ноќи

Достапни соби

1/2 соба

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) –
Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.
Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 год.или 1 возрасен.
Во сите соби: телевизор, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, телевизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Хотел
ГРЦИЈА
Калитеа
Kallithea 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
THEA
7 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ во €

Термин Услуга Цена по лице
19.05 – 26.05 7 BB 109
26.05 – 02.06 7 BB 129
02.06 – 09.06 7 BB 169
09.06 – 16.06 7 BB 209
16.06 – 23.06 7 BB 229
23.06 – 30.06 7 BB 259
30.06 – 07.07 7 BB 289
07.07 – 14.07 7 BB 319
14.07 – 21.07 7 BB 329
21.07 – 28.07 7 BB 329
28.07 – 04.08 7 BB 329
04.08 – 11.08 7 BB 329
11.08 – 18.08 7 BB 329
18.08 – 25.08 7 BB 299
25.08 – 01.09 7 BB 239
01.09 – 08.09 7 BB 209
08.09 – 15.09 7 BB 179

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 мкд.
BB – ноќевање со појадок

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања со појадок
Користење на клима уред
Безжичен инетрнет на базен и бар / лоби

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплати:
Второ дете од 0-11,99 години – доплата од 13€ на ден;
Трет возрасен сместен на дополнително  легло 17€ на ден;

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

Цена по лице за прево од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€

Цена по лице за прево од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон  30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  35€

Деца од 2-11,99год – попуст од 10€ од редовната цена за Скопје и 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год  10€ попуст

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)


СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (пред спортска сала)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола


ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Опис

Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во овој хотел ќе го направт незаборавен.  Оддалечен 90км од аеродромот во Солун.
Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос.
Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови, кои нудат разновидна програма.

Хотелот има 23 соби, од кои повеќето се со страничен поглед кон морето.
Во собите: балкон, телевизор, телефон, сеф, мини бар-доплата, фен, тоалет, клима, софа (допол. легло)
*На дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.
Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса)

Содржина: Рецепција, лоби бар, ресторан, тераса, бар покрај базен, сеф на рецепција, интернет,
надворешен базен (на располагање на гостите лежалки и чадори)…
Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа.

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на Hotel MAYA BAY 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel MAYA BAY 7 ноќи Калитеа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло