TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

MELIA 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио:

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио (трикреветно студио)
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети, опремена кујна, тоалет, клима (со доплата), и тераса.
Има можност за доп. легло за деца на барање. (со доплата)

1/2

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2 студио
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети, опремена кујна, тоалет, клима (со доплата), и тераса.
Има можност за доп. легло за деца на барање. (со доплата)

 

Вила
ГРЦИЈА
Неи Пори
Leof. Megas Alexandros 20, Nei Pori 600 63, Greece
ARONIS
7 ноќи

Цени

Цените се по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
25.05-01.06 7     49 €*      69 €*
01.06-08.06 7     89 €*      99 €*
08.06-15.06 7    109 €*   129 €*
15.06-22.06 7 159 € 169 €
22.06-29.06 7 189 € 199 €
29.06-06.07 7 219 € 229 €
06.07-13.07 7 239 € 249 €
13.07-20.07 7 259 € 269 €
20.07-27.07 7 279 € 289 €
27.07-03.08 7 279 € 289 €
03.08-10.08 7 279 € 289 €
10.08-17.08 7 279 € 289 €
17.08-24.08 7 279 € 289 €
24.08-31.08 7 269 € 279 €
31.08-07.09 7 199 € 219 €
07.09-14.09 7 169 € 189 €
14.09-21.09 7    119 €*    139 €*
21.09-28.09 7     79 €*     89 €*
28.09-05.10 7    49 €*     59 €*

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима уред 5€ на ден

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Неи Пори чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  40€
Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово  40€
Велес (бензинска мотел Македонија)  35€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Пиериа:
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон  30€
Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола  35€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г. 10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.


Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори (секоја Сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска Удово)
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)


Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори:
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Неи Пори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вила Мелиа се наоѓа на почетокот на Неи Пори, едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани, кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

Вилата располага со студија со тераси свртени напред кон улицата.

1/2 студио и 1/3 студио:
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети, опремена кујна, ВЦ, клима (со доплата), и тераса.
Има можност за доп. легло за деца на барање.

Плажа

150 метри од долга, широка, песочна плажа.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Координати: 39.978067, 22.645116

Политики на MELIA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

MELIA 7 ноќи Неи Пори, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло