TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

MERY 7 ноќи

Достапни соби

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

1/4 апартман: 1 спална соба со брачен кревет и кујна со два единечни кревети.
Мини кујна, фрижидер, телевизор, тоалет, клима (вклучена во цената) и безжичен интернет.

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 студио:
брачен кревет и 1 единечен, капацитет 2 возрасни со две деца до 12 г, или 3 возрасни и едно дете до 12 г. (во кревет со родител)
Во студијата: мини кујна, фрижидер, телевизор, тоалет, клима и безжичен интернет.

1/2 студио

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

1/2 студио: брачен кревет и можност за дете до 6 г. во кревет со родителите.
Во студијата: мини кујна, фрижидер, телевизор, тоалет, клима и безжичен интернет.

Вила
ГРЦИЈА
Полихроно
Unnamed Rd,, Polichrono 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
ELENA
7 ноќи

Цени

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања во без попуст

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 апартман
19.05-26.05 7     69 *     79 *    89 *
26.05-02.06 7     89 *     99 *   119 *
02.06-09.06 7 149 159 179
09.06-16.06 7 199 239 269
16.06-23.06 7 279 319 359
23.06-30.06 7 309 349 389
30.06-07.07 7 319 369 399
07.07-14.07 7 339 389 429
14.07-21.07 7 359 399 439
21.07-28.07 7 369 399 449
28.07-04.08 7 369 399 449
04.08-11.08 7 369 399 449
11.08-18.08 7 369 399 449
18.08-25.08 7 279 319 349
25.08-01.09 7 239 279 309
01.09-08.09 7 189 209 249
08.09-15.09 7 109 129 159
15.09-22.09 7     89 *      99 *    119 *
22.09-29.09 7     59 *     69 *     89 *

Плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари
Доплата за


Во цената Е вклучено:

7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
04:00 h Скопје (Дрводекор)  35€
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  35€
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово  40€
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)  35€
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 35€

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  30€
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола  30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 години: попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата се наоѓа во центарот на Полихроно – мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор.

Плажа
40 метри од тесна песочна плажа.

Опис на објектот
Вилата има уреден двор и место за одмор. Сите студија се опремени со мини кујна со мала рерна со две рингли, фрижидер, ТВ, WC, клима (вклучена во цената) и безжичен интернет.

1/2 студио: брачен кревет и можност за дете до 12 г. во кревет со родителите.
1/3 студио: брачен кревет и 1 единечен, капацитет 2 возрасни со две деа до 12 г, или 3 возрасни и едно дете до 12 г. (во кревет со родител)
1/4 апартман: спална соба со брачен кревет и кујна со два единечни

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

ГПС координати: 40.016833, 23.528731

Политики на MERY 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

MERY 7 ноќи Полихроно, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло