TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Mountain Resort & Spa 5*🚕

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
5 ѕвезди
СРБИЈА
Златибор
1 ноќи

Цени 2023

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Цените се дадени за 2 лица на ден за Standart, Superior I Junior Suite
Цените се дадени за 3 лица на ден за Family Room и Family Suite

период мин.ноќи Standart Room Superior Room Family Room Junior Suite Family Suite
23.12.22-24.12.22 2 263 € 291 € 362 € 351 € 494 €
25.12.22-28.12.22 1 230 € 263 € 318 € 307 € 439 €
29.12.22-02.01.23 3 318 € 362 € 428 € 417 € 582 €
03.01.23-12.01.23 3 230 € 263 € 318 € 307 € 439 €
13.01.23-14.01.23 2 263 € 291 € 362 € 351 € 494 €
15.01.23-10.02.23 3 209 € 239 € 289 € 279 € 399 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
– Ноќевање на услуга полупансион (појадок + вечера) или ноќевање со појадок.
– Неограничено користење на содржините на Magnessium Spa & Wellness центарот на 4.000м2: рекреативен базен и џакузи од 20м, пливачки базен со димензии 25х8м, детски базен од 12м, релакс зона (тепидариум и аером.), Сауна свет (финска сауна, био сауна, инфрацрвена сауна, инфра скај сауна, солена сауна), тушеви, криотерапија, амам, безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
– Туристичка такса за престој 1.2 € по лице/ноќ, 0.6 € за дете/ноќ за возраст помеѓу 7-15 год.
Деца на возраст 0-7 год. не плаќаат туристичка такса.

– Користење на гаража (доплата на лице место, без можност за резервирање однапред)
– Користење на ВИП СПА центар, масажи, козметички третмани.

УСЛОВИ ЗА ПРАВЕЊЕ РЕЗЕРВАЦИЈА:
– Резервација со уплата од 30% од износот на резервацијата, по проследено барање до хотелот, се добива одговор во рок од 24 часа.
– Резервации направени со “Early Booking” попуст се NON-REFUNDABLE

 

 

 

 

Услови за резервација:
NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона
25% попуст на услуга само ноќевање
Број на соби кои се продаваат под early booking е ограничен
Попустите неможат да се комбинираат

Во цената Е вклучено:

Политика за откажување за резервации напаравени без попусти и промоции:
– 1 ноќ од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21–15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.

Хотел

Локација:
Хотелот е сместен во срцето на Златибор. Комплексот го сочинуваат Hotel Zlatibor Mountain Resort & SPA и Residence & suite.
Сместување:
Хотелот нуди 4 различни типови на соби и апартмани, сите единици се опремени со клима, ТВ, фрижидер, сеф, тоалет и фен.
Услуга:
Ноќевање со појадок или полупансион
Содржини:
A la carte ресторан, безжичен интернет, Magnessium Spa & Wellness центар на 4.000м2, приватен паркинг во гаража (со доплата).

Идеална комбинација на убавина на природата, спокојството и удобен луксуз во најмодерниот планински комплекс во регионот.
Најлуксузниот СПА комплекс.
Магнезиум СПА. Покрај ВИП базенот, сите посетители можат да уживаат и во прекрасно уредениот простор со уште 3 модерни базени. Има рекреативен базен, базен долг 25 метри и базен за најмладите посетители. Покрај убавината на дизајнот и квалитетот на изградбата на базенот, а водата е збогатена со магнезиум, која со својот состав делува благотворно и релаксирачки…..

Соби

Различни типови на соби и апартмани, дизајнирани така што секоја ја раскажува својата приказна….

Standart Room можност за сместување на 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)

Superior Room можност за сместување на 2 возрасни лица или
– 3 возрасни лица
– 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години
– 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години)
– 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)

Family Room можност за смесување на 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) или
– 3 возрасни
– 3 возрасни + 1 дете (11,99 години)
–  4 возрасни лица

Јunior Suite можност за сместување на 2 возрасни лица

Family Suite можност за сместување на 2 возрасни + 2 деца (11,99 години)
– 3 возрасни + 1 дете 11,99 години
– 4 возрасни лица

Во собите:
Безжичен интернет, кабловска телевизија, собен сервис (со доплата) апарат за кафе, клима уред, сеф, бебе креветче (на барање)

Услови

УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За резервации направени по периодот на „Early Booking“, важат следните услови:
30% од вкупната вредност на резервацијата се задржува доколку резервацијата се откаже или датумот се промени од 21 до 15 дена пред почетокот на услугата.
– 50% од вкупната вредност на резервацијата се задржува доколку резервацијата се откаже или терминот се промени од 14 до 8 дена пред почетокот на услугата.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата се задржува доколку резервацијата се откаже или промени 7 до 0 дена пред почеток на услугата или за време на услугата или во случај на непојавување на гостинот во Хотелот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред предвидениот датум за враќање (check-out), хотелот нема обврска за поврат на средствата за неискористенито дел од престојот.

За резервации направени во периодот на „Early Booking“, важат следните услови:
Хотелот го враќа уплатениот износ доколку резервацијата се откаже или датумот се промени над 60 денa пред почеток на аранжманот.
– Хотелот задржува износ во висина на 1 ноќевање доколку резервацијата се откаже или терминот се промени од 59 до 31 ден пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата се задржува доколку резервацијата се откаже или промени од 30 до 0 дена пред почеток на аранжманот или во случај на “no show” во хотелот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред предвидениот датум за враќање (check-out), хотелот нема обврска за поврат на средствата за неискористениот дел од престојот.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Патниците собата првиот ден ја превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на ја надоместува штетата на лице место.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Политики на Mountain Resort & Spa 5*🚕

Удобности

 • Аква парк
 • Амам
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Био сауна
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Козметика за бања
 • Конференциска сала
 • Леден туш
 • Лекар на повик - доплата
 • Лифт
 • Мини бар-доплата
 • Парна бања
 • Пристап за инвалиди
 • Работна маса
 • Сауна
 • Соба за багаж
 • Собен сервис-доплата
 • Солена соба
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен

Оцени од гости (0 Оцени)

 

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации не се  прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, ([email protected]) ...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777
или пишете ни на [email protected] за да ве информираме околу достапноста соби....
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација:
Ваш е маил и телефони задолжително
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на децата)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата,
се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата,
доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

ПРАВИЛА И УСЛОВИ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ОБЈЕКТОТ
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.
Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање....
Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

УСЛОВИ ЗА ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА И ГОСТИНОТ
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правила и услови на објектот / аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во објектот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

Mountain Resort & Spa 5*🚕 Златибор, СРБИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло