TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

MPM Sport

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
БУГАРИЈА
Банско
7 ноќи

Попусти за рани резервации
25% Попуст за резервации направени до 31.07.2019 и платени 100% до 05.08.2019
20 % Попуст за резервации направени во период 01.08-31.08.2019 и платени 100% до 05.09.2019
15 % Попуст за резервации направени во период 01.09-30.09.2019 и платени 100% до 05.10.2019
10 % Попуст за резервации направени во период 01.10-31.10.2019 и платени 100% до 05.11.2019

Дневни (дополнителни) попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12
за пристигања во период до 24.12.2019, и од 14.03.2020 до крај на сезона
* Попустите се комбинираат

Редовна Понуда | Зима 2019/20

сместување 01.12-19.12 20.12-27.12 28.12-04.01 05.01-11.01 12.01-07.03 08.03-12.04
DBL EXECUTIVE – полупансион
1 adl 82.50 91.30 154.00 132.00 91.30 82.50
1adl+1chd до 12,99 79.20 95.00 138.60 118.80 95.00 79.20
1adl+2chd до 12,99 95.70 111.50 155.10 135.30 111.54 95.70
2adl 88.00 105.60 154.00 132.00 105.60 88.00
2adl+1chd до 12,99 104.50 122.10 170.50 148.50 122.10 104.50
3adl (2+1 extra bed) 123.20 147.84 215.60 184.80 147.80 123.20
DBL DELUXE – полупансион
1 adl 85.80 97.90 182.60 158.40 97.90 85.80
1adl+1chd до 12,99 85.10 106.90 164.30 142.50 106.90 85.10
1adl+2chd до 12,99 101.60 123.40 180.80 159.00 123.40 101.60
2adl 94.60 118.80 182.60 158.40 118.80 94.60
2adl+1chd до 12,99 111.10 135.30 199.10 174.90 135.30 111.10
3adl (2+1 extra bed) 132.40 166.30 255.60 221.70 166.30 132.40

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари
Легенда:
adl – возрасен, chd – дете

Доплата / задолжително /  Новогодишна Вечера  85 € за возрасен и 45 € за дете  2-12,99 год.
Задолжително! Tуристичка такса 1,10€ по лице на ноќ за возрасен / 0,6€ за дете (2-11,99)
По желба! Внатрешна затоплена гаража – со претходна резервација,  9 €/ на ноќ

Цените се за СОБА за 7 полупансиони

сместување 05.01 – 12.01 12.01 – 19.01
DBL EXECUTIVE – полупансион
1 adl 832 € 665 €
1 adl + 1 chd до 12,99 г 748 € 599 €
1 adl + 2 chd до 12,99 г 852 € 575 €
2 adl 832 € 665 €
2 adl + 1 chd до 12,99 г 936 € 769 €
3 adl ( 2+1 extra bed) 1164 € 931 €
DBL DELUXE – полупансион
1 adl + 1 chd до 12,99 г 898 € 674 €
1 adl + 2 chd до 12,99 г 1002 € 778 €
2 adl 998 € 617 €
2 adl + 1 chd до 12,99 г 1102 € 852 €
3 adl ( 2+1 extra bed) 1397 € 1048 €
ONE BEDROM APARTMENT – полупансион
2 adl 1310 € 1040 €
2 adl + 1 chd до 12,99 г 1310 € 1040 €
2 adl + 2 chd до 12,99 г 1310 € 1040 €
3 adl 1310 € 1040 €
4 adl 1310 € 1040 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари
Легенда: adl – возрасен, chd – дете,

Задолжително! Tуристичка такса 1,10€ по лице на ноќ за возрасен / 0,6€ за дете (2-11,99)
По желба! Внатрешна затоплена гаража – со претходна резервација,  9 €/ на ноќ

Во собите:

 ТВ
 Телефон
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Фен
 Греење
Тоалет/Када

 Факс
 Ресторан
 Менувачница
 Соби за не-пушачи
 Хемиско чистење
 Сеф на рецепција
 Лифт
 Собна услуга
 Перална
 Сервис за пеглање
 Рецепција 24/7
Безжичен интернет

Спа Услуги

 Зона за третмани
 Внатрешен базен
 Џакузи
 Сауна
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани-со доплата
 Топла када

Цени
Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни
Попусти за рани резервации 
Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти
Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст – бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса
За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово – задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / – 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ 
Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.

Политики на MPM Sport

Удобности

  • Безжичен интернет
  • Забрането пушење цигари
  • Интернет во заеднички простории
  • Кафе бар
  • Лекар на повик - доплата
  • Сауна
  • Сеф на рецепција-доплата
  • Собен сервис-доплата
  • Телевизор
  • Тоалет-туш кабина
  • Фен
  • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

 
цени
Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни
Попусти за рани резервации :
Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти
Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса
За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :
Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.

MPM Sport Банско, БУГАРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло