TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Moura 4* 🚕

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 ѕвезди
БУГАРИЈА
Боровец
1 ноќи

 

Попуст за рана уплата: 7=6   14=12 за период од  08.03-18.04.2024

 

Цените се по соба за 1 ноќ /ноќевање со појадок / полупансион

сместување лица 08.03-18.04.2024 03.01-25.01.2024
09.02-07.03.2024
26.01-08.02.2024
НП ПП НП ПП НП ПП
Двокреветна 2+1 82 147 94 117 112 135
Двокреветна лукс 2+2 123 147 135 158 152 176
Трикреветна 3+0 123 158 141 176 170 205

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

НП – ноќевање со појадок
ПП – полупансион

Доплати, попусти:
Прво дете од 03-11.99 години со 2 возрасни – бесплатно
Второ дете од 4 до 11.99 на дополнително легло 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст

Во цената Е вклучено :
Појадок / појадок и вечера,
Користење билјард, сала за игри, ски гардеробер и интернет.

Во цената НЕ е вклучено :
Патничко осигурување
Превоз
Паркинг (5€ на ден)
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Хотел Мура 4* се наоѓа во строгиот центар на Боровец, спроти жичарницата.
Хотелот располага со 19 луксузни двокреветни соби со балкон, 19 стандардни двокреветни соби, 19 мали економски двокреветни соби, 9 реновирани трокреветни соби, 1 луксузен реновиран апартман, 5 трисобни вили и 8 вили со две спални. Сите соби имаат сопствено купатило, телефон, ТВ и фрижидер/минибар. Делукс собите и трокреветните соби имаат снабден минибар, машина за еспресо кафе и котел со топла вода. Вилите се опремени со машина за еспресо кафе, бокал за вода, тостер, скара, микробранова печка, мала скара. Сите соби и вили во хотелот се опремени со котел за топла вода и имаат добредојдено полнење на вода, чај, кафе.

Ресторан со капацитет од 200 седишта, надворешна тераса со 100 седишта, лоби бар со камин и пространа тераса, соба за игри, конференциска сала со 220 седишта / со можност за поделба на три посебни модули / целосно опремени.

Хотелот има свои АТВ, зимски моторни санки и велосипеди кои нашите клиенти можат да ги користат за изнајмување.

Ски СПА првиот надворешен целогодишен спа центар под ѕвездите со инфрацрвена сауна, финска сауна, сауна со ароматична сол, парна бања, леден базен, јапонско топло џакузи, бисерно џакузи, сибирска бања, простор за релаксација. Надворешен базен со лежалки и простор за релаксација, теретана, приватна сауна, студио за масажа.
Низ целиот хотел има бесплатен интренет

Политики на Moura 4* 🚕

Удобности

 • Балкон
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Билијард
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Клима уред
 • Козметика за бања
 • Конференциска сала
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Мини бар-доплата
 • Мини клуб (за деца)
 • Сауна
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Фитнес сала

Оцени од гости (0 Оцени)

Moura 4* 🚕 Боровец, БУГАРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло