TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

NATASHA 10 ноќи

Достапни соби

1/4 Апартман

Максимално гости:
4

1/4 Апартман (четирикреветен апартман) две легла во една просторија и две легла во друга соба.
Опремени со тоалет, кујна, мал телевизор и клима уред…

1/3 Апартман

Максимално гости:
3

1/3 апартман: (трикреветен апартман) две легла во една просторија и едно редовни легло во друга соба.
Опремени со тоалет, кујна, мал телевизор и клима уред.

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио (трикреветно студио) три редовни легла и мини кујна.
Опремени со: тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал телевизор, клима уред..

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио (двокреветно студио) две редовни легла и мини кујна.
Опремени со: тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал телевизор, клима уред..

Вила
ГРЦИЈА
Ханиоти
Chaniotis 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
KRISTINA
10 ноќи

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени

Цените се по СТУДИО/АПАРТМАН за 10 ноќевања

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/3 АПП 1/4 АПП
04.06-14.06 10 210 220 300 330
14.06-24.06 10 350 370 399 420
24.06-04.07 10 400 420 470 510
04.07-14.07 10 499 510 530 580
14.07-24.07 10 570 590 620 670
24.07-03.08 10 570 590 620 670
03.08-13.08 10 570 590 620 670
13.08-23.08 10 570 590 620 670
23.08-02.09 10 480 449 520 550
02.09-12.09 10 330 340 350 370
12.09-22.09 10 225 235 245 285

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда: STD 2-студио со 2 легла, STD 3-студио со 3 легла,
APP 3-Апартман со 3 легла, APP 4 -Апартман со 4 легла

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Безжичен интернет,
Клима,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз,
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,


Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50 евра /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
Легенда: STD – studio; APP – apartman;
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%

Опис

Вилата се наоѓа на 150 метри од центарот на Ханиоти,мало живописно место на само 60 минути возење од Солун кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој за сите возрасти. Има голем број бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, а и модерни барови кои нудат вечерна забава за младите.
Местото се карактеризира со кристално чиста вода, зеленило и пријателски расположени жители.

Плажа
150 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Сите соби се опремени со бања со тоалет, кујна опремена со основен кујнски прибор, мал ТВ и клима уред, а паркинг на улица (ограничени места).

1/2 студио: две редовни легла и мини кујна.
1/3 студио: три редовни легла и мини кујна.
1/3 и 1/4 апп: две редовни легла и мини кујна во една просторија и две редовни легла во друга соба.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. 
Попустите не може да се комбинираат.
Во апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 12 години во кревет со родител.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на NATASHA 10 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

NATASHA 10 ноќи Ханиоти, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло