TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

NIKITI BAY 7ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Никити
7 ноќи
15 % попуст

15% за резервации и целосна уплата до 31.03.2020
10% за резервации
и целосна уплата до 30.04.2020

Цени

Цени за 7 ноќевања по лице со превоз или по соба само за наем

термини ноќи STD 2+1 STD 2+2
24.05-31.05 7 *89* *99*
31.05-07.06 7 *119* *129*
07.06-14.06 7 *149* *159*
14.06-21.06 7 *159* *169*
21.06-28.06 7 *179* *189*
28.06-05.07 7 329 349
05.07-12.07 7 379 399
12.07-19.07 7 399 429
19.07-26.07 7 419 459
26.07-02.08 7 419 459
02.08-09.08 7 419 459
09.08-16.08 7 399 439
16.08-23.08 7 389 409
23.08-30.08 7 *159* *169*
30.08-06.09 7 *149* *159*
06.09-13.09 7 *119* *129*
13.09-20.09 7 *89* *99*
20.09-27.09 7 *59* *79*

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ =62 денари

Термините обележани со ** се цени по лице и на нив не следува попуст
Термините обележани со сино се цени за наем на студио за 7 дена
Термините кои се без * се цени по лице со вклучен превоз (3то или 4то лице плаќаат само превоз)
Легенда: STD 2+1 студио за 2 возрасни + 1 дете / STD 2+2 студио за 2 возрасни + 2 деца

Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата НЕ Е надлежна да ја цени исправноста на Вашите патни исправи (пасош, лична карта)
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од автобусот до сместувачкиот објект.

Превоз

Цена по лице за превоз од Скопје за Ситонија (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) 40€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 45€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово 45€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 40€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) 35€

Цена по лице за превоз од Битола за Ситонија:
03:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35€

Попуст за лица над 63год 10€
Деца од 2-11,99 год – Попуст од 10€ од редовната цена, 15€ од Битола
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Опис

Никити Беј Апартмани се нов објект дел од понудата Грција лето 2020. Оваа релативно нова градба, изградена е 2014 год. a сите соби се реновирани 2018/2019год.
Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.

Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 150м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња.
Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни.
Секое од модерно опремените студија е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, телевизор, клима уред, безжичен интернет и голем двор.
За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS


Кординати:  40.222535, 23.660944

Политики на NIKITI BAY 7ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

NIKITI BAY 7ноќи Никити, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло