TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

NORTH LUX 7 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Полихроно
Villa North,, Polichrono 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
NATASSA VALENTINO
7 ноќи

Цени

Цените се за НАЕМ на СТУДИО/АПАРТМАН  за 7 ноќевања

термини ноќевања 1/3 апартман 1/5 дуплекс
19.05 – 26.05 7     91*   111*
26.05 – 02.06 7   111*   141*
02.06 – 09.06 7 161 181
09.06 – 16.06 7 241 291
16.06 – 23.06 7 321 361
23.06 – 30.06 7 351 381
30.06 – 07.07 7 371 411
07.07 – 14.07 7 381 431
14.07 – 21.07 7 411 491
21.07 – 28.07 7 421 501
28.07 – 04.08 7 421 501
04.08 – 11.08 7 421 501
11.08 – 18.08 7 421 501
18.08 – 25.08 7 381 461
25.08 – 01.09 7 341 401
01.09 – 08.09 7 261 321
08.09 – 15.09 7 211 251
15.09 – 22.09 7   141*   181*
22.09 – 29.09 7     81*   101*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања по избор
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Полихроно чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики: (по лице)
Битола – (Автобуска Станица Транскоп на перон) 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 г.попуст од редовната цена 10€ за Скопје, 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год- попуст 10€

Саатница на поаѓање СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Саатница на поаѓање БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Лоцирана  е во Полихроно, на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, на околу 8 км, со кристално тиркизно море, идеално за фамилијарен одмор со деца и за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор.
Во близина има голем број на продавници за облека, таверни, пекара, суперкмаркети.
Во вилата на самиот влез се наоѓа рецепција за прием на гостите.

Сместување

Вилата располага со девет апартмани:  двокреветни, трокреветни, четворокреветни и петокреветни, кои се распоредени на приземје (високо) и прв спрат.

Апартманите се модерно опремени, со комплетно опремени кујни со основни садови за соодветниот број на лица (кои се одделени од спалните соби), спална,  капатила со туш, телевизор, интернет, клима уред, тераса.
Прозорците се обложени за заштита од комарци.

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ:

1/3 Апартман: бр.15: се наоѓаат на приземје.
Спална, еден брачен кревет 160см. и еден единечен  кревет од 120 см.
Во собите: комплет опремена кујна,фрижидер, шпорет (рерна), телевизор, клима, тоалет…
(можност за сместување на 3 возрасни и 1дете до 12 г. во кревет со родителите).

1/5 Апартман: бр.12се наоѓаат на приземје.
Две спални соби, еден брачен кревет 160 см. и еден единечен кревет од 120см. во едната, а во  другата брачен кревет 160 см. Во двете спални има клима уреди и телевизор, тераси…
Во собите: комплет опремена кујна, фрижидер, шпорет (рерна), телевизор, клима, тоалет..
(можност за сместување на 5 возрасни и дете  до 12 г. во кревет со родителите)

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења….
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Кординати:

Политики на NORTH LUX 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

NORTH LUX 7 ноќи Полихроно, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло