TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

OLIMPIA 7 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Лептокарија
070 202 777, 047 202 777
7 ноќи
15 % попуст

За време на патувањето и престојот во сместувачкиот објект, гостите се должни да ги почитуваат мерките за „Ковид 19“, кои се пропишани со указ на грчката влада, а кои се валидни и применливи за време на престојот

15% попуст за направени резервации и целосна уплата до 31.03.2021
10% попуст за направени резервации и целосна уплата до 30.04.2021

Цени

Villa OLYMPIA Leptokaria

термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио
22.05.-29.05 7 49 € 69 €
29.05.-05.06 7 89 € 99 €
05.06.-12.06 7 109 € 129 €
12.06.-19.06 7 159 € 169 €
19.06.-26.06 7 189 € 199 €
26.06.-03.07 7 219 € 229 €
03.07.-10.07 7 239 € 249 €
10.07.-17.07 7 259 € 269 €
17.07.-24.07 7 279 € 289 €
24.07.-31.07 7 279 € 289 €
31.07.-07.08 7 279 € 289 €
07.08.-14.08 7 279 € 289 €
14.08.-21.08 7 279 € 289 €
21.08.-28.08 7 269 € 279 €
28.08.-04.09 7 199 € 219 €
04.09.-11.09 7 169 € 189 €
11.09.-18.09 7 119 € 139 €
18.09.-25.09 7 79 € 89 €
25.09.-02.10 7 49 € 59 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена за возрасен
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год 10 € попуст

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Превоз

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 05;00 35 €
Велес – БП мотел Македонија 05;30 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 04;40 40 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 06;00 40 €
Неготино – бензинска, Неготино 06;00 35 €
Удово – бензинска Удово 06;40 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 07;00 35 €

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 30 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 04;15 30 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 03;15 35 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 03;45 35 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 03;30 35 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 04;15 30 €

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА
локално (грчко)  време македонско време летовалиште

Опис

Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа во Лептокарија, град на Олимписката ривиера на само 200 км од македонската граница. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.
Препорачано за фамилијарен одмор.
Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената).
Плажа 150 метри од градската песочна плажа.

ГСП координати

Важни информации

Автобускиот превоз е организиран со туристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

Политики на OLIMPIA 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

OLIMPIA 7 ноќи Лептокарија, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло