TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Ozka 3*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
3 ѕвезди
ТУРЦИЈА
Кушадаси
9 ноќи

 

Цени 2021

 

Цените се за сместување во двокреветна соба по лице – со вклучен превоз

термини услуга 10 ноќи
01.06-11.06.2021 Ноќевање појадок 208 €
06.06 -16.06.2021 Ноќевање појадок 208 €
11.06 -21.06.2021 Ноќевање појадок 208 €
21.06 -01.07.2021 Ноќевање појадок 208 €
26.06 -06.07.2021 Ноќевање појадок 221 €
01.07 -11.07.2021 Ноќевање појадок 234 €
06.07 -16.07.2021 Ноќевање појадок 234 €
11.07 -21.07.2021 Ноќевање појадок 234 €
16.07 -26.07.2021 Ноќевање појадок 234 €
21.07 -31.07.2021 Ноќевање појадок 234 €
26.07 -05.08.2021 Ноќевање појадок 234 €
31.07 -10.08.2021 Ноќевање појадок 234 €
05.08 -15.08.2021 Ноќевање појадок 234 €
10.08 -20.08.2021 Ноќевање појадок 234 €
15.08 -25.08.2021 Ноќевање појадок 234 €
20.08 -30.08.2021 Ноќевање појадок 234 €
25.08 -04.09.2021 Ноќевање појадок 226 €
30.08 -09.09.2021 Ноќевање појадок 213 €
04.09 -14.09.2021 Ноќевање појадок 208 €
09.09 -19.09.2021 Ноќевање појадок 208 €
14.09 -24.09.2021 Ноќевање појадок 208 €
19.09 -29.09.2021 Ноќевање појадок 208 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
10 ноќи во хотелот
Автобуски превоз
Користење клима уред (од 01.07-31.08.2021)
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко/здравствено осигурување
Дете од 0-5,99 години (само превоз) 80 €, второ дете 20% попуст
Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

За патување со сопствен превоз се одзема од цената 60 € по лице за престој во период
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Скопје во 10;00 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Битола во 07;00 часот од паркинг Спортска сала Младост Битола

Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)

 

Превоз

 

Организиран автобуски превоз:
поаѓање од Скопје во 10;00, од Битола (трансфер со мини бус) во 07;00 часот
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата

град еден правец повратена еден правец дете до 11.99 г. повратна дете до 11.99 г.
Измир 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд
Кушадаси 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд

 

 

Хотел

 

Положба:
Сместен блиску до центарот на градот Кушадаси, хотелот Озка располага со прекрасен панорамски поглед над пристаништето, морето и осторовот Гулаб. Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на 4 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување:
Хотелот Ozka располага со вкупно 62 соби.Сите соби располагаат со сопствен балкон (повеќето со поглед на море), сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса), клима уред, ТВ, телефон, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција.

 Услуга: 
Хотелот е на база BB ( појадок – шведска маса). Хотелот поседува со еден ресторан кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)

Бесплатни услуги:
користење на главниот ресторан за време на доручек и вечера, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, сала за состаноци.

Услуги со доплата: 
Пијачки во баровите, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови, хемиско чистење.

Содржини: 
Хотелот располага со еден ресторан, два барови, паркинг, 24/7 рецепција,24/7 Lobby Bar, надворешен базен, детски базен, тераса за сончање.

Плажа:
Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на четири километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

 

Услови

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот..
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место..
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Ozka 3*

Удобности

 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Лекар на повик - доплата
 • Под-плочки
 • Телевизор

Оцени од гости (0 Оцени)

Ozka 3* Кушадаси, ТУРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло