TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

PAPADOPULOS 7 ноќи

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Полихроно
Polychrono 630 85, Greece
070 202 777, 047 202 777
MERY
7 ноќи

Цени

Цените се за НАЕМ на СТУДИО/АПАРТМАН  за 7 ноќевања

термини ноќевања 1/3 студио 1/3+1 студио 1/4 апартман 1/5 апартман
19.05 – 26.05 7    79*    89*    99*   129*
26.05 – 02.06 7   109*   119*   129*   199*
02.06 – 09.06 7 139 149 179 279
09.06 – 16.06 7 229 239 249 349
16.06 – 23.06 7 289 299 309 379
23.06 – 30.06 7 309 319 329 449
30.06 – 07.07 7 339 349 359 459
07.07 – 14.07 7 379 389 399 509
14.07 – 21.07 7 419 429 439 509
21.07 – 28.07 7 419 429 439 509
28.07 – 04.08 7 419 429 439 509
04.08 – 11.08 7 419 429 439 509
11.08 – 18.08 7 419 429 439 509
18.08 – 25.08 7 389 399 409 459
25.08 – 01.09 7 349 359 369 389
01.09 – 08.09 7 269 279 289 309
08.09 – 15.09 7 219 229 239 259
15.09 – 22.09 7   149*   159*   169*   179*
22.09 – 29.09 7    79*    89*     99*   129*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Полихроно чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска Неготино)  35€
Удово (бензинска Удово)  35€
Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики: (по лице)
Битола – (Автобуска Станица Транскоп на перон) 30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Деца од 2 до 11,99 г.попуст од редовната цена 10€ за Скопје, 15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год- попуст 10€

Саатница на поаѓање СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Саатница на поаѓање БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вила Пападопулос се наоѓа на 400м од центарот на Полихроно и на околу 190м од морето, во мирниот дел на Полихроно према Ханиоти, се состои од две згради, со парк и зеленило, простор за одмор (летниковец), скара, паркинг- сопствен нема, но има слообден простор за паркинг наспроти вилата.

Сместување

Во сите соби: клима, телевизор, тоалет, тераса, кујна опремена со прибор за готвење и јадење

Опис на собите:
1/3 + 1 АПАРТМАНсе наоѓаат на прв и втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет на  развлекување погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба од која се излегува на пространа тераса, купатило, телевизор, клима, безжичен интернет-вклучени во цената……..
(можност за сместување 3 возрасни и 1 дете до 10 години).

1/4  АПАРТМАН:  се наоѓаат  втор спрат: Опремена кујна (шпорет со рерна и комбиниран фрижидер), 2 спални соби, 2 тераси, купатило, телевизор, клима, безжичен интернет-вклучени во цената……..
(можност за сместување 4 возрасни)

1/3+1 АПАРТМАНсе наоѓаат на прв и втор спрат.
Опремена кујна (шпорет со рерна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на  спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 одделни кревети), 2 тераси, купатило, телевизор, клима, безжичен интернет-вклучени во цената……..
(можност за сместување на 3 возрасни и 1 дете до 10 години).

СТУДИО  А  бр. 5  ОБЈЕКТ  1
Се наоѓа на 1 спрат.
Комплет опремена кујна (шпорет со рерна и комбиниран фрижидер), француски лежај + 1 единечен  кревет, тераса, купатило, телевизор, клима, безжичен интернет-вклучени во цената..

АПАРТМАН  бр.  9  ОБЈЕКТ  2
Се наоѓа во објект 2, на 1 спрат.
Комплет опремена кујна (шпорет со рерна и комбиниран фрижидер) + (софа) на спуштање за 1 возрасен.
Спална со 1 француски лежај + 1 единечен кревет за дете, спална соба (со 2 оделлни кревети),
2 тераси, купатило, телевизор, клима, безжичен интернет-вклучени во цената……..

АПАРТМАН  бр.  11  ОБЈЕКТ  2
Се наоѓа во објект 2, на II спрат.
Комплет опремена кујна (шпорет со рерна и комбиниран фрижидер), француски лежај.
Спална со 2 одделни кревети, 2 тераси, купатило, телевизор, клима, безжичен интернет-вклучени во цената……..

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS Кординати:      40.0150142,23.5311415

Политики на PAPADOPULOS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

PAPADOPULOS 7 ноќи Полихроно, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло