TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel PARADISE STUDIOS

Достапни соби

1/4 стандард

Максимално гости:
4

1/4 студиа/апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот.
Во собите: комплетно опремена кујна, тоалет, телевизор, клима уред, безжичен интернет

1/3 стандард

Максимално гости:
3

1/3 студиа/апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот.
Во собите: комплетно опремена кујна, тоалет, телевизор, клима уред, безжичен интернет

1/4 соба ЕКО

Максимално гости:
4

Располага со 1/4  ЕКО соби на приземје без кујна.
Во собите: тоалет, телевизор, клима уред и безжичен интернет.

1/3 соби ЕКО

Максимално гости:
3

Располага со 1/3  ЕКО соби на приземје без кујна.
Во собите: тоалет, телевизор, клима уред и безжичен интернет.

1/2 соба ЕКО

Максимално гости:
2

Располага со 1/2  ЕКО соби на приземје без кујна.
Во собите: тоалет, телевизор, клима уред и безжичен интернет.

Хотел
2 ѕвезди
ГРЦИЈА
Никити
Sithonia 630 88, Greece
070 202 777, 047 202 777
KOVIOU HOLIDAY VILLAGE Nikiti
7 ноќи

Цени

Цените се по ЛИЦЕ за 7 полупансиони 

период полупансиони во еко соба во студио или апартман
26.05 – 02.06 7 159 € 179 €
02.06 – 09.06 7 189 € 209 €
09.06 – 16.06 7 209 € 229 €
16.06 – 23.06 7 249 € 269 €
23.06 – 30.06 7 259 € 279 €
30.06 – 07.07 7 299 € 309 €
07.07 – 14.07 7 309 € 329 €
14.07 – 21.07 7 339 € 359 €
21.07 – 28.07 7 339 € 359 €
28.07 – 04.08 7 339 € 359 €
04.08 – 11.08 7 339 € 359 €
11.08 – 18.08 7 339 € 359 €
18.08 – 25.08 7 309 € 329 €
25.08 – 01.09 7 279 € 299 €
01.09 – 08.09 7 239 € 259 €
08.09 – 15.09 7 199 € 219 €
15.09 – 22.09 7 179 € 199 €
22.09 – 29.09 7 149 € 169 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Услуга
Полупансион – појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
Вечера  19:00-21:00ч. на база шведска маса

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони,
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет,
Користење на базенот,
Бесплатно лежалки и чадори на базен,
Отворено кино,
Анимација на деца,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 1,50 € на ден за соба

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата нема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони (минимум 2 лица плаќаат) 
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни – бесплатно (во соби со соодветен капацитет)
Трет и четврт возрасен над 12 г. плаќаат по 50% од цената (во 4 креветни апартмани)

Напомена:

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

Возрасни: 35 €
Деца од 2 до 12 години: 25 €
Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Еко соба: брачен кревет и 1 единечен, без кујна
Студио: брачен кревет и 1 единечен, со кујна
Апартман: брачен кревет во една соба и 2 единечни кревети на спрат во кујната

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) (секоја недела):

Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија: 35€ по лице
Деца до 2 години: бесплатно (не користи седиште)
Деца од 2 до 12 години: 20€

Опис

Хотелот се наоѓа на 5 км од најблиското село Никити, во кое можат да се најдат традиционални таверни, ресторани, продавници и бутици. Во околината на хотелот нема ресторани, па препорачуваме да се користи сопствен превоз. Идеално место за активен фамилијарен одмор.
Студијата/апартманите се дел од хотелот Koviou Holiday Village.
Сите содржини на хотелот Koviou Holiday Village се на располагање и на гостите во Paradise студијата.
Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, телевизор, клима уред, безжичен интернет.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен, како и безжичен интернет во соба, ресторан, рецепција, се бесплатни. Користењето на лежалките и чадорите на плажата се доплаќа.

Плажа

250 метри од прекрасна песочна плажа.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на Hotel PARADISE STUDIOS

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Бар базен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Клима уред
 • Лежалка на базен
 • Лежалка на плажа-доплата
 • Лекар на повик - доплата
 • Основен ресторан
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Чадор на плажа-доплата

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel PARADISE STUDIOS Никити, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло