TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

POSEIDON 7 ноќи

Достапни соби

1/4 студио

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
1

1/4 студио (четирикреветно студио) еден брачен кревет и два единечни.
Можност за сместување на дете до 6 год. не користи легло
Во студиото: тоалет, балкони со страничен поглед кон море, клима уред, фрижидер, телевизор, безжичен интернет и кујна.
За секое студио следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

1/3 студио

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 судио (трикреветно студио)  еден брачен кревет и еден единечен.
Можност за сместување на дете до 6 год. не користи легло.
Во студијата: тоалет, балкони со страничен поглед кон море, клима, фрижидер, телевизор, безжичен интернет и кујна.
За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – гратис.

Вила
ГРЦИЈА
Калитеа
Epar.Od. Paliouriou-Afitou, Kallithea, Greece
070 202 777, 047 202 777
THEA
7 ноќи

Цени

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во € без попуст

период ноќевања 1/3 студио 1/4 студио приземје или поглед планина 1/4 студио страничен поглед море
19.05-26.05 7   139 *   149 *   159 *
26.05-02.06 7   179 *   189 *   199 *
02.06-09.06 7 259 269 279
09.06-16.06 7 329 339 349
16.06-23.06 7 359 369 379
23.06-30.06 7 419 429 449
30.06-07.07 7 439 449 479
07.07-14.07 7 499 509 519
14.07-21.07 7 499 509 519
21.07-28.07 7 499 509 519
28.07-04.08 7 499 509 519
04.08-11.08 7 499 509 519
11.08-18.08 7 499 509 519
18.08-25.08 7 409 429 459
25.08-01.09 7 359 379 399
01.09-08.09 7 279 289 309
08.09-15.09 7 219 239 249
15.09-22.09 7   139 *   149 *   169 *
22.09-29.09 7    99 *   109 *   119 *

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)


Напомена:

Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз, повратен билет до/од Калитеа чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово  40€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  35€
Удово (бензинска пумпа Удово)  35€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон  30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола  30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола  35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола  35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола  35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола  30€

Попуст за деца од 2-11,99 г.– од редовната цена
10€ од Скопје,
15€ од Битола и Прилеп
Попуст за возрасни лица над 63 г. 10€ од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.

Саатница на поаѓање СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Саатница на поаѓање БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата се наоѓа на самата плажа во Калитеа, место со најубавата плажа на Касандра и најбогатиот ноќен живот на Халкидики. Градот со многубројните бутици, продавници, таверни, барови и ноќни клубови се наоѓа над прекрасната плажа до која треба да се спуштите по удолницата или скалите кои водат до неа. Омилено место за одмор меѓу младите.

GPS Координати: 40.078721, 23.447946 

Плажа
Пред самата вила сопствена, широка, песочна плажа.

Опис на објектот

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот на Калитеа, пристапот е по удолна и стрмна улица, по која може да се стигне и со возило, паркинг за возила има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На секоја соба и следува по 2 лежалки и чадор, без доплата кои се нумерирани по самата соба во која се престојува, и истите не смеат да се менуваат со друга бројка на соба.

Трокреветното студио располага со едноспално легло за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет, балкон кој гледа странично на море и позади према градина, истата е лоцирана на трет кат и има клима и интернет.

Четворокреветните студија располагаат со едноспално легло за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  безжичен интернет. Четворокревените студија можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на трет спрат со страничен поглед на море и една на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море, и една четворокреветна која гледа кон градина исто лоцирана на трет спрат.

Вилата има студија опремени со: тоалет, балкони со страничен поглед кон море, клима уред (вклучен во цената), фрижидер, телевизор, безжичен интернет и кујна.

За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – гратис. 

1/3 судио: еден брачен кревет и еден единечен.
1/4 студио: еден брачен кревет и два единечни

GPS Координати: 40°4’43.1”N 23°26’41”E

Плажа

Пред самата вила широка, песочна плажа.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на POSEIDON 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

POSEIDON 7 ноќи Калитеа, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло