TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Poseidon 3*

Достапни соби

Соби со поглед планина

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

Во собите: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, телевизор, фрижидер, интернет,
Сите соби се со поглед према планина.

Соба поглед море

Максимално гости:
3

Во собите: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, телевизор, фрижидер, интернет,
Сите соби се со поглед према море.

Хотел
3 ѕвезди
ГРЦИЈА
Кастросикија
Preveza 481 00, Greece
7 ноќи
12 % попуст

Hotel POSEIDON Kastrosikia. PDF

Цени

-15%  попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-12%  попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020
-10%  попуст за резервација и уплата 100% до 31.03.2020
-05%  попуст за резервација и уплата 100% до 30.04.2020

Цените се по ЛИЦЕ  за 7 полупансиони

термини ноќевања Quatraple SV Double SV
16.06 – 23.06 7   179*   179*
23.06 – 30.06 7   229*   229*
30.06 – 07.07 7 299 299
07.07 – 14.07 7 359 359
14.07 – 21.07 7 399 399
21.07 – 28.07 7 399 399
28.07 – 04.08 7 399 399
04.08 – 11.08 7 399 399
11.08 – 18.08 7 379 379
18.08 – 25.08 7 369 369
25.08 – 01.09 7 319 319
01.09 – 08.09 7  289 289
08.09 – 15.09 7 249 249
15.09 – 22.09 7   229*   229*
22.09 – 29.09 7   209*   209*

Цените се во € се плаќа во денари 1€  = 62 денари

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Легенда: SV соба со поглед море, MV соба со поглед планина

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Клима уред
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплати:
Прво дете до 11,99 год – бесплатно
Второ дете од 0-4,99 г. – бесплатно (не му следува легло)
Второ дете од  5-11,99 г. 7€ на ден (не му следува легло)
Трето возрасно лице 17€ на ден во двокревтна соба – на допол.легло
Четврто возрасно лице 17€ на ден (можност само во четворокреветна соба)
На доплатите не следува попуст
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација.
Првите два и последните два термина се промотивни термини.

Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до пред хотелот.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до хотелот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
* Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Канали:
Скопје (Дрводекор)  45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€

Цена по лице за превоз од Битола за Канали:

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон  40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) – Трансфер до Битола  45€
Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола  45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  45€

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Опис

Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа,
на 18 км од Превеза, 47 км од Парга и на 30 км до Лефкада.
Хотелот има 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базени, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Во собите: клима, балкон, тоалет, телефон, телевизор, фрижидер, безжичен интернет.
Сите соби гледаат према море.

Капацитет на собите за сместување

Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)

Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете)
Задолжително минимум 3 платежни лица.

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио/соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родители,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Политики на Hotel Poseidon 3*

Удобности

 • Базен - надворешен
 • Бар базен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Интернет во заеднички простории
 • Клима уред
 • Лежалка на базен
 • Основен ресторан
 • Појадок

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Poseidon 3* Кастросикија, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло