TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Regnum Hotel 5*

Достапни соби

Junior Suite

Максимално гости:
2

24-35 м2, Пространа соба опремена со кујна, брачен кревет или два разделени кревети, маса, бања со туш/када, сеф, мини бар, ТВ, бокал за топлење вода.

 

Executive Sute

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

46-59 м2, спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, ТВ во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса.

Deluxe Sute

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

53-62 м2, дневна соба со кујна и одвоена спална, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, ТВ во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса.

Grand Suites

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
2

71-108 м2, дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш и када, сеф, мини бар, ТВ, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање

Хотел
5 ѕвезди
БУГАРИЈА
Банско
Asanica area, Bansko (in Regnum Hotel), 2770 Bansko, Bulgaria
070 202 777, 047 202 777
14;00
10;00
1 ноќи

локација  X Координати: 41.8246154  Y координати: 23.4722327

Полупансион (PDF)

Цените се на ДЕН за СОБА – полупансион

сместување 01.12.18
20.12.18
21.12.18
26.12.18
27.12.18
01.01.19
02.01.19
09.01.19
10.01.19
17.01.19
18.01.19
02.02.19
03.02.19
28.02.19
01.03.19
13.04.19

Ексекутив суит

2adl 109 163 197 163 130 163 130 109
3adl 141 210 254 210 168 210 168 141
2adl+chd  0-10,99 109 163 197 163 130 163 130 109

Ексекутив суит – поглед планина

2adl 114 168 202 168 136 168 136 114
3adl 146 214 258 214 174 214 174 146
2adl+chd  0-10,99 114 168 202 168 136 168 136 114

Ексекутив суит – де лукс

2adl 120 174 208 174 141 174 141 120
3adl 152 220 264 220 180 220 180 152
2adl+chd  0-10,99 120 174 208 174 141 174 141 120
2adl+2chd  0-5,99 120 174 208 174 141 174 141 120
2adl+2chd  0-5,99/6-10,99 120 174 208 174 141 174 141 120
2adl+2chd  0-10,99 148 216 258 216 172 216 172 148
3adl+chd  0-10,99 152 220 264 220 180 220 180 152
Release days 7/7 14/14 26/26 14/14 14/14 14/14 14/14 7/7

Цени во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари

Во цената е вклучено: појадок и вечера,  користење на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, безжичен интернет во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Божиќната вечера не е задолжителна,
Новогодишната вечера е задолжителна,
80€ возрасен, 40€ дете од 11-16,99год, 20€ дете од 6-10,99год.
Вчера на 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок/
Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2018.
Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, за Божиќниот период 3 ноќевања.
Влез во собите е после 15ч, излез од собите е до 12ч најкасно
-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1€ – за престој од 4+ ноќевања
-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2€ – зa престој од 1-3 ноќевања
-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€, дете од 2-11,99год – 1,5€.
-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог

7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТУРИСТ

Легенда
ADL – возрасен,   CHD – дете
(BB) = ноќевање со појадок,  (HB) = полупансион

Junior Suite собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, ТВ, бокал за топлење вода и тостер.

Executive Suite има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, ТВ во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.

Deluxe Suite имаат големина од 49м2 до 74м2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, ТВ во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.

Grand Suites имаат големина од 81м2 до 90м2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, ТВ, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.

Апарт хотел Регнум е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400 м од првата станица на гондола лифтот и на 900 м од центарот на Банско.

 Зона за третмани

 Внатрешен базен (бесплатно)
 Џакузи (бесплатно)
 Сауна (бесплатно)
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Фитнес (бесплатно)
 Зона за релаксирање
 Mасажа третмани

Внатрешен базен
Базен за деца
Сауна
Интернет
Ресторан
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Надворешен базен
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Аква парк

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (шведска маса)
Вечера (шведска маса)

Политики на Regnum Hotel 5*

14;00
10;00
Се применуваат Општи услови за патување
30%
Не е дозволено

Удобности

Се наоѓа на 400 метри од гондолата и на 900 метри од центарот на Банско.

 • Базен - внатрешен
 • Базен - надворешен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Забрането пушење цигари
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Конференциска сала
 • Лоби
 • Механа
 • Мини бар-доплата
 • Основен ресторан
 • Парна бања
 • Сауна
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Фен
 • Фитнес сала
 • Фрижидер
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации НЕ СЕ прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, факс...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777
или пишете ни на turist@turist.com.mk за да ве информираме околу достапноста.
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација:
Ваш е маил, факс и телефони ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на децата)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата,
се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата,
доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

Правила и услови за престој во објектот.
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.
Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање....
Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Услови за туристичката агенција и гостинот
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правила и услови на објектот / аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во објектот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

Regnum Hotel 5* Банско, БУГАРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло