TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Sea View

Достапни соби

1/4+1 студио

Максимално гости:
4
Максимален бр. на деца:
3

Сите апартмани се едноспални, имаат спална соба со еден дупли и еден единечен кревет, и во кујната која е одделена од спалната соба има уште едно легло.
Во апартманите: комплет опремена кујна, мини шпорет, аспиратор, мал фрижидер, клима (со доплата од 5€ на лице место) телевизор, тоалет, балкон со поглед кон море.

Капацитетот на сите апартмани е 4 возрасни лица + 1 дете на дополнително легло (ранџ) и не е дозволено за 5то возрасно лице.

Вила
ГРЦИЈА
Врахос
Παραλία Βράχου, Vrachos 481 00, Greece
070 202 777, 047 202 777
PELAGOS
7 ноќи

Цени 2022

 

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања во € без попуст

Датуми ноќевања апартман со 1 спална
15.06 – 22.06 7 299 €
22.06 – 29.06 7 359 €
29.06 – 06.07 7 389 €
06.07 – 13.07 7 449 €
13.07 – 20.07 7 489 €
20.07 – 27.07 7 489 €
27.07 – 03.08 7 489 €
03.08 – 10.08 7 489 €
10.08 – 17.08 7 489 €
17.08 – 24.08 7 459 €
24.08 – 31.08 7 439 €
31.08 – 07.09 7 379 €
07.09 – 14.09 7 279 €
14.09 – 21.09 7 229 €
21.09 – 28.09 7 169 €

Плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
наем на апартман за 7 ноќевања
безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осгурување
Превоз со мини бус/автобус
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима (5€на ден)

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

 

Превоз

 

Во цената не е вклучен превоз. повратен превоз до Врахос чини :

Цена по лице за превоз од Скопје за Врахос :

Скопје (Дрводекор)  55€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес  65€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  55€

Цена по лице за превоз од Битола за Врахос:
Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)  50€
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола  50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  55€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  65€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  55€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  55€

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Деца од 2 до 11,99 години: попуст 10€
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Опис

 

Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бич бар со лежалки
(кој не се бесплатни, се користат со пијалок или закуска).

Сите апартмани се едноспални, имаат спална соба со еден дупли и еден единечен кревет, и во кујната која е одделена од спалната соба има уште едно легло.
Во апартманите: комплет опремена кујна, мини шпорет, аспиратор, мал фрижидер, клима (со доплата од 5€на ден се плаќа на лице место) телевизор, тоалет,  балкон со поглед кон море.

Максималниот капацитет на сите апартмани е 4 возрасни лица + 1 дете на дополнително легло (ранџ) и не е дозволено за 5то возрасно лице.

 

Услови

 

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

 

GPS

 

39°11’04.7″N 20°32’18.3″E

 

Политики на Sea View

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

Sea View Врахос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло