TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

SIRTAKI 7 ноќи

Достапни соби

1/2+2 Апартман

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

1/4 апп: (четирикреветен апартман) спална со два единечни кревети и кујна со еден единечен кревет и едно дополнително легло (или два единечни кревети на спрат)
Во сите соби: кујна, тоалет, телевизор, клима уред.

1/2+1 Апартман

Максимално гости:
3
Максимален бр. на деца:
1

1/3 апп: (трикреветен апартман) спална со еден брачен кревет и кујна со еден единечен
Во сите соби: кујна, тоалет, телевизор, клима уред.
Можност за сместување на дете до 6 год, – без легло.

Вила
ГРЦИЈА
Сивири
Siviri 630 77, Greece
070 202 777, 047 202 777
ANEMOHADI
7 ноќи

Цени

 Цените се по апартман за 7 ноќевања во € без попуст 

период ноќевања 1/3 апп 1/4 апп
18.05-25.05 7 49* 69*
25.05-01.06 7 79* 99*
01.06-08.06 7 119 129
09.06-16.06 7 169 199
15.06-22.06 7 199 219
22.06-29.06 7 259 289
29.06-06.07 7 279 299
06.07-13.07 7 319 339
13.07-20.07 7 339 359
20.07-27.07 7 349 369
27.07-03.08 7 349 369
03.08-10.08 7 349 369
10.08-17.08 7 349 369
17.08-24.08 7 309 339
24.08-31.08 7 239 259
31.08-07.09 7 199 219
07.09-14.09 7 139 159
14.09-21.09 7 79* 99*
21.09-28.09 7 49* 59*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€
04:00 h Скопје (Дрводекор)  35€
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)  35€
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€
05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  30€
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола  30€ 
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€

Време на поаѓање од Сивири:

13:30 h (локално време ) 
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Деца од 2 до 11,99 години: попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Локација
Вилата е сместена во централниот дел на Сивири, мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.

Плажа
300 метри од долга песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студија располагаат со кујна, бања, телевизор и клима уред (вклучено во цената).

1/3 апп: спална со еден брачен кревет и кујна со еден единечен
1/4 апп: спална со два единечни кревети и кујна со еден единечен кревет и едно дополнително легло (или два единечни кревети на спрат)

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Важат Општите услови на Т.А. Турист.

GPS

GPS: 40.037810 , 23.363342

Политики на SIRTAKI 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

SIRTAKI 7 ноќи Сивири, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло