TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Hotel Sithonia Village 3*

Достапни соби

Хотел
ГРЦИЈА
Геракини
Poligiros 631 00, Greece
7 ноќи
15 % попуст

Цени

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

Цените се по лице за 7 полупансиони

термин услуга DBL Superior TRPL Superior FAMILY Room
23.05-30.05 7 HB *119* *167* *179*
30.05-06.06 7 HB *131* *179* *191*
06.06-13.06 7 HB *155* *203* *215*
13.06-20.06. 7 HB 241 285 296
20.06-27.06 7 HB 274 318 329
27.06-04.07 7 HB 296 340 351
04.07-11.07 7 HB 329 373 373
11.07-18.07 7 HB 362 406 417
18.07-25.07 7 HB 384 428 439
25.07-01.08 7 HB 395 439 450
01.08-08.08 7 HB 395 439 450
08.08-15.08 7 HB 395 439 450
15.08-22.08 7 HB 384 428 439
22.08-29.08 7 HB 351 395 406
29.08-05.09 7 HB 296 340 351
05.09-12.09 7 HB 263 307 318
12.09-19.09 7 HB *203* *251* *263*
19.09-26.09 7 HB *155* *203* *215*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

Легенда:
HB – полупансион,
DBL Superior-двокреветна соба, TRPL Superior-трикреветна соба, FAMILY Room-четирикреветна соба

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса – 1.5€ по соба на ден, се плаќа на рецепција

Доплати, попусти и информации:
Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба
Цените се дадени по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера)
Прво и второ дете до 11,99 – бесплатно во Фамилијарна соба- Family Room
Прво дете од 0-11,99 во трикреветна соба – бесплатно
Второ дете од 0-1,99 во Трикреветна соба – бесплатно, спие со родител
Дете до 1,99 спие со 2ца возрасни во двокреветна соба,
Трето возрасно лице во трикреветна соба – бесплатно
Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден-НЕ следува попуст за Рана Резервација

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената. Цените и понуди се валидни во овој момент !
Информациите и фотографиите што го опишуваат хотелот / вилата се информативни и се земени од партнерите или од нивните страници за презентација и се само од информативен карактер.

 

Превоз

Цена по ЛИЦЕ за превоз од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) 40€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 45€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово 45€
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 40€
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) 35€

Цена по ЛИЦЕ за од Битола за Ситонија:

03:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35€
Попуст за лица над 63год 10€
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10€ од редовната цена, 15€ од Битола
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ТА Турист го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

Опис

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа.
Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената) .

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон,телевизор, клима (вклучена во цената)

Услови

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. 
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

Локација

Политики на Hotel Sithonia Village 3*

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Клима уред
 • Под-тепих
 • Телевизор
 • Фен
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Hotel Sithonia Village 3* Геракини, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло