TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

SPIROS 7 ноќи

Достапни соби

1/3 студио

Максимално гости:
3

1/3 студио: (трикеветно студио) еден брачен и еден единечен или три единечни кревети
Студијата се опремени во традиционален стил што подразбира дека се со помала квардатура:
телевизор, клима (вклучена во цената), кујна, тоалет и тераса….
Студијата заради ограниченоста на просторот, се со типичен традиционален изглед, скромен квалитет и мала комфорност.

1/2 студио

Максимално гости:
2

1/2 студио: (двокреветно студио) два единечни кревети
Двокреветни студија опремени во традиционален стил што подразбира дека се со помала квардатура:
телевизор, клима (вклучена во цената), кујна, тоалет и тераса….
Студијата заради ограниченоста на просторот, се со типичен традиционален изглед, скромен квалитет и мала комфорност.

Вила
ГРЦИЈА
Агиос Никитас
Epar.Od. Lefkas - Kato Exanthias, Lefkada 310 80, Greece
070 202 777, 047 202 777
IONIO
7 ноќи
20 % попуст

Villa SPIROS Agios Nikitas. PDF

Цени

25% за резервации и целосна уплата до 31.12.2019
20% за резервации и целосна уплата до 31.01.2020
15% за резервации и целосна уплата до 28.02.2020
10% за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања  

дата ноќевања студио за 2 лица студио за 3 лица
26.05-02.06 7 59*  69*
02.06-09.06 7 69*  79* 
09.06-16.06 7 99*  109* 
16.06-23.06 7 179  189
23.06-30.06 7 219  229
30.06-07.07 7 249  259
07.07-14.07 7 299  309
14.07-21.07 7 339  349
21.07-28.07 7 379  399
28.07-04.08 7 379 399
04.08-11.08 7 379  399
11.08-18.08 7 379  399
18.08-25.08 7 349  369
25.08-01.08 7 319  339
01.09-08.09 7 269  289
08.09-15.09 7 189  199
15.09-22.09 7 99*   109*
22.09-29.09 7 59*    69*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Термините кои се обележани со црвено * се ПРОМО и не подлежат на попуст

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио, (по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст.
Кај термините кои се по супер промо цена од 1 €  е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН автобуски превоз.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до/од Лефкада чини:

Цена за превоз по лице од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€ 
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€

Цена за превоз по лице од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63год – попуст 10€

Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.

Вилата Spiros e во Агиос Никитас, идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море во близина на некои од најубавите плажи во Европа. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани.
Вила Spiros се наоѓа на 300 метри од плажата, на почетокот на Аг.Никитас (види мапа) во нејзина близина се наоѓа продавница на 100 м, rent a car и rent a bike на 100 м, централната пешачка уличка се наоѓа на 100 м од вилата, на која се наоѓаат ресторани, таверни, продавници за храна, гиро, слаткара, продавници за сувенири.

Вилата има двокреветни студија со дупли кревет и трокреветни студија со еден дупли кревет и еден единечен, сите имаат мини кујна со прибор, фрижидер, сопствен тоалет со туш, клима и туш…
Капацитетот на собите: во двокреветна соба максимум 2 лица, во трокреветна соба максимум 3 лица.

Плажа

300 метри од прекрасна песочна плажа.

Опис на објектот

Вилата е C категорија и располага со двокреветни и трокреветни студија опремени во традиционален стил што подразбира дека се со помала квардатура со ТВ, клима (вклучена во цената), кујна, ВЦ и тераса . Терасата е надворешна, заедничка за сите соби одделена со паравани и се излегува на неа од влезната врата на студиото. Терасите се со страничен поглед на море

1/2 студио: два единечни кревети
1/3 студио: еден брачен и еден единечен или три единечни кревети

Услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Турист.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS

ГПС координати: 38°47’20.6″N 20°36’49.7″E

Политики на SPIROS 7 ноќи

Удобности

Оцени од гости (0 Оцени)

SPIROS 7 ноќи Агиос Никитас, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло