TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

St. George Ski & Holiday

Достапни соби

Studio

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Студио, опремено и со кујна

Double room

Максимално гости:
2

Сите соби имаат две оделни легла или француски лежај…

Хотел
4 ѕвезди
БУГАРИЈА
Банско
12 Asanitsa Str., 2770 Bansko
070 202 777, 047 202 777
Casa Karina
5 ноќи

EARLY BOOKINGS

период на продажба период на престој попуст тип на соба
16.04.2019 30.09.2019 01.12.2019 30.04.2020 20% Сите
01.10.2019 15.11.2019 01.12.2019 30.04.2020 15% Сите
16.11.2019 10.12.2019 01.12.2019 30.04.2020 10% Сите

DAY PROMOTION;

Период на продажба Период на Престој Попуст
11.02.2019 26.12.2019 01.12.2019 26.12.2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
11.02.2019 31.03.2020 04.01.2020 31.03.2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

Цените се за СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување 01.12.2019 22.12.2019 23.12.2019 27.12.2019 28.12.2019 02.01.2020 03.01.2020 08.01.2020 09.01.2020 31.01.2020 01.02.2020 22.02.2020 23.02.2020 30.04.2020
STANDART FIRST FLOOR
2adl 44,00 57,20 110,00 66,00 57,20 66,00 44,00
1adl 30,80 40,40 77,00 46,20 40,40 46,20 30,80
STANDART
2adl 46.20 59.40 112.20 68.20 59.40 68.20 46.20
1adl 32,30 41,60 78,50 47,80 41,60 47,80 32,30
STUDIO FIRST FLOOR
2adl 48,40 61,60 114,40 70,40 61,60 70,40 48,40
2 ad+chd/0-1,99 48,40 61,60 114,40 70,40 61,60 70,40 48,40
2 ad+chd/2-13,99 60,50 77,00 143,00 88,00 77,00 88,00 60,50
STUDIO
2adl 50,60 63,80 116,60 72,60 63,80 72,60 50,60
2 ad+chd/0-1,99 50,60 63,80 116,60 72,60 63,80 72,60 50,60
2 ad+chd/2-13,99 63,20 79,80 145,70 90,70 79,80 90,70 63,20
APP ONE BEDROOM FIRST FLOOR
2adl 52,80 66,00 118,80 74,80 66,00 74,80 52,80
2 ad+chd/0-1,99 52,80 66,00 118,80 74,80 66,00 74,80 52,80
2 ad+chd/2-13,99 66,00 82,50 148,50 93,50 82,50 93,50 66,00
2 ad+2chd/0-1,99/2-13,99 66,00 82,50 148,50 93,50 82,50 93,50 66,00
2 ad+2chd/02-13,99 74,00 92,40 166,30 104,70 92,40 104,70 74,00
3 ad+chd/0-1,99 68,70 85,80 154,40 97,30 85,80 97,30 68,70
3 ad+chd/2-13,99 81,90 102,30 184,20 115,90 102,30 115,90 81,90

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Легенда: adl – возрасeн, chd – дете

Во цената Е вклучено:
Користење внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, безжичен интернет низ цел хотелот, паркинг, трансфер до гондола, детско катче.
Полупансион + за време на вечерата се служи – вода, пијалоци на точење, сокови од автомат, локално вино и пиво..

Информации:
Класична вечера на 31.12.2019 нема да се послужува замена ке биде ручек на 01.01.2020
Туристичка Такса-1€ по лице од ден (Задолжително)
Задолжителна услужна такса по лице од 3€, дете од 2-11,99 год – 1,5€. (Еднократно)

Цени на ДЕН за СОБА – полупансион

сместување 01.12.2019 22.12.2019 23.12.2019 27.12.2019 28.12.2019 02.01.2020 03.01.2020 08.01.2020 09.01.2020 31.01.2020 01.02.2020 22.02.2020 23.02.2020 30.04.2020
STANDART FIRST FLOOR
2adl 55,00 68,20 121,00 77,00 68,20 77,00 55,00
1adl 38,50 47,70 84,70 54,00 47,70 54,00 38,50
STANDART
2adl 57,20 70,40 123,20 79,20 70,40 79,20 57,20
1adl 40,40 49,30 86,30 55,40 49,30 55,40 40,40
STUDIO FIRST FLOOR
2adl 59,40 72,60 125,40 81,40 72,60 81,40 59,40
2adl+chd/0-1,99 59,40 72,60 125,40 81,40 72,60 81,40 59,40
2adl+chd/2-13,99 74,30 90,80 156,80 101,80 90,80 101,80 74,30
STUDIO
2adl 61,60 74,80 127,60 83,60 74,80 83,60 61,60
2adl+chd/0-1,99 61,60 74,80 127,60 83,60 74,80 83,60 61,60
2adl+chd/2-13,99 77,00 93,50 159,50 104,50 93,50 104,50 77,00
APP ONE BEDROOM FIRST FLOOR
2adl 63,80 77,00 129,80 85,80 77,00 85,80 63,80
2adl+chd/0-1,99 63,80 77,00 129,80 85,80 77,00 85,80 63,80
2adl+chd/2-13,99 79,80 96,30 162,30 107,30 96,30 107,30 79,80
2adl+2chd/0-1,99/2-13,99 79,80 96,30 162,30 107,30 96,30 107,30 79,80
2adl+2chd/02-13,99 89,30 107,80 181,70 120,20 107,80 120,20 89,30
3adl+chd/0-1,99 82,90 100,10 168,80 111,50 100,10 111,50 82,90
3adl+chd/2-13,99 98,90 119,40 201,20 133,00 119,40 133,00 98,90

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Легенда: adl – возрасeн, chd – дете

Во цената Е вклучено:
Користење внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, безжичен интернет низ цел хотелот, паркинг, трансфер до гондола, детско катче.
Полупансион + за време на вечерата се служи – вода, пијалоци на точење, сокови од автомат, локално вино и пиво..

Информации:
Класична вечера на 31.12.2019 нема да се послужува замена ке биде ручек на 01.01.2020
Туристичка Такса-1€ по лице од ден (Задолжително)
Задолжителна услужна такса по лице од 3€, дете од 2-11,99 год – 1,5€. (Еднократно)

Хотелот има вкупно 128 соби:

14 Double Rooms/ 20 м²,
100 Apartments,
14 Studios/ 25 м²).

Studio 2 кревети, фрижидер, кревет на пуштање, купатило со туш кабина, балкон.
Apartment 1-Bedroom/1 или 2 спални соби, соба за дневен престој со кујна, трпезаирска маса и имаат исти распоред како и студиото

Во собите:
Балкон
Интернет
Телевизор
Кујна
Телефон
Сателитска ТВ
Простор за седење
Централно греење
Клима Уред (во некои од собите)
Фен
Бања/Тоалет
Тераса

Хотелски комплекс во подножјето на Пирин планина. Хотелот гледа кон Пирин, Рила и Родопи.
Нуди комфортни соби, ресторан, барови, интернет, СПА центар (базен, теретана, сауна, хамам, џакузи) Совршен избор за зимски одмор
Хотелот е одалечен 1 км од центарот на Банско и 800 метра од ски лифтот.

Хотелски содржини и услуги:
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Факс
Интернет
Ресторан
Менувачница
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Лоби бар
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Безжичен интернет
Продавница за подароци

СПА УСЛУГИ
Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/Хаммам
Фитнес
Mасажа третмани –се плаќа
Топла када

X Координати: 41.829995059049644
Y координати: 23.474261462688446

Политики на St. George Ski & Holiday

Удобности

 • Амам
 • Балкон
 • Бар на базен
 • Безжичен интернет
 • Бесплатен трансфер
 • Забрането пушење цигари
 • Интернет во заеднички простории
 • Кафе бар
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Парна бања
 • Сауна
 • Соба за багаж
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Фитнес сала
 • Централно греење
 • Џакузи

Оцени од гости (0 Оцени)

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации НЕ СЕ прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, факс...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777
или пишете ни на [email protected] за да ве информираме околу достапноста.
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација
Ваш е маил, факс и телефони ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на детето)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата, се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата, доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

Правила и услови за престој во хотелот
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на хотелот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на домакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција, на веб-страницата, или кај домаќинот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет. (услуга која ја имате платено)
Вашите скапоцености, вредни предмети, документи Ве молиме оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на хотелот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои се услуги со плаќање....
Гостинот ја надоместува вредноста на штетата во целост во согласност со условите и документите на хотелот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред и безбедност во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во хотелот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на хотелот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Услови за туристичка агенција и гостинот
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правилата и условите на хотелот/аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во хотелот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

St. George Ski & Holiday Банско, БУГАРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло