TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

St. Ivan Rilski

Достапни соби

DBL standard-BB

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Двокреветна стандард соба – ноќевање со појадок
возраст на детето од 6 до 12 г.
за трет возрасен внесете над 13 г. возраст

DBL standard-HB

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Услуга: полупансион
да добиете цена за соба со доп. легло, внесете во ДЕЦА возраст:
за дете од 6 до 12 г. а за III возрасен внесете над 13 г. возраст

Studio – BB

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Услуга: ноќевање со појадок
да добиете цена за соба со доп. легло, внесете во ДЕЦА возраст:
за дете од 6 до 12 г. а за III возрасен внесете над 13 г. возраст

Studio – HB

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
1

Услуга: полупансион
да добиете цена за соба со доп. легло, внесете во ДЕЦА возраст:
за дете од 6 до 12 г. а за III возрасен внесете над 13 г. возраст

Family APP – BB

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

Услуга: ноќевање со појадок
да добиете цена за соба со доп. легло, внесете во ДЕЦА возраст:
за дете од 6 до 12 г. а за III возрасен внесете над 13 г. возраст

 

Family APP – HB

Максимално гости:
2
Максимален бр. на деца:
2

Услуга: полупансион
да добиете цена за соба со доп. легло, внесете во ДЕЦА возраст:
за дете од 6 до 12 г. а за III возрасен внесете над 13 г. возраст

 

Хотел
4 ѕвезди
БУГАРИЈА
Банско
ul. "Bratya Veleganovi", 2770 Sv. Ivan Rilski, Bansko, Bulgaria
070 202 777, 047 202 777
REGNUM
5 ноќи

Цени на ДЕН за СОБА

сместување 01.12.2019 27.12.2019 28.12.2019 02.01.2020 03.01.2020 12.01.2020 13.01.2020 26.01.2020 27.01.2020 16.02.2020 17.02.2020 31.03.2020
STANDART – ноќвање со појадок
2adl 66,00 136,40 79,20 66,00 79,20 66,00
2adl+chd 0-5,99 66,00 136,40 79,20 66,00 79,20 66,00
2adl+chd 6-11,99 74,80 145,20 88,00 74,80 88,00 74,80
STANDART – полупансион
2adl 90,20 160,60 103,40 90,20 103,40 90,20
2adl+chd 0-5,99 90,20 160,60 103,40 90,20 103,40 90,20
2adl+chd 6-11,99 103,40 173,80 116,60 103,40 116,60 103,40
RELEASE DAYS 5 / 3 27 / 14 7 / 5 5 / 3 7 / 5 5 / 3

Цените се во  се плаќа во денари 1  = 62 мкд
Дете до 5,99 г. во соба со 2 возрасни лица – бесплатно
Легенда:  adl – возрасен,   chd – дете

Новогодишна Вечера во Механа (задолжителна) 86 € возрасен 43 €  дете 06- 11,99 г.
Новогодишна Вечера (задолжителна) 76 € возрасен 38 €  дете 06- 11,99 г.

Во цената Е вклучено:
Бесплатен интернет,
Користење внатрешен базен,
Сауна,
Парна бања,
Релакс соба,
Ледена соба,
Фитнес сала,
Детска соба,
Трансфер од / до ски-лифтови,
Услуга по избор

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Патничко осигурување
Подземен паркинг – 5 € на ден по кола.
Туристичка Такса 1€ по лице од ден (задолжително)
Задолжителна комунална такса по лице од 3€, дете од 2-11,99 год 1,5€. (Еднократно)

EARLY BOOKINGS

период на продажба период на престој попуст тип на соба
01.10.2019 31.10.2019 01.12.2019 27.12.2019 15% Сите
01.10.2019 31.10.2019 13.01.2020 31.03.2020 15% Сите
01.10.2019 15.11.2019 28.12.2019 12.01.2020 10% Сите
01.11.2019 30.11.2019 01.12.2019 27.12.2019 10% Сите
01.11.2019 30.11.2019 13.01.2020 31.03.2020 10% Сите

DAY PROMOTION;

период на продажба период на престој попуст
28.03.2019 27.12.2019 01.12.2019 27.12.2019 7=6, 10=9, 14=12
28.03.2019 16.02.2020 13.01.2020 16.02.2020 7=6, 10=9, 14=12
28.03.2019 31.03.2020 09.02.2020 31.03.2020 7=6, 10=9, 14=12

Попустот за рани резервации не важи за Новогодишната вечера.

107 пријатни соби и апартмани во главната зграда;
64 пространи апартмани и 14 студија во апартманските згради;

Фамилијарен Апартман 50 м2.
Брачен кревет+софа на развлекување
Капацитет: 2 возрасни + 2 деца
Фамилијарните апартмани се наоѓаат во станбени згради зад главната зграда.
Овие апартмани располага со пространа дневна соба со опремена кујна и спална соба.

Студио, 30 м2.
Брачен кревет+софа на развлекување
Капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 г
Студијата се наоѓа во зграда зад главната зграда.
Нудат комбинација на удобност и практичност, со комплетно опремена кујна и бања со туш.

Стандард двокреветна соба, 30 м2.
Капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 г
Соба со брачен кревет или два разделени кревети и софа на развлекување…
Уживајте во свежиот воздух и извонредниот поглед на планината или градот од балконот.

 

Во собите:
Сателитска телевизија
Кујна со прибор (во студио и фам. апартман)
Фрижидер
Микробранова печка
Електричен бокал
Бања со туш или када
Фен за коса
Тоалет
Директна телефонска линија
Работна маса
Централно греење
Балкон (не во сите соби)
Секојдневно чистење

Хотел Св. Иван Рилски **** лоциран на само 10 минути до ски лифт, комплексот се состои од хотелска дел, СПА центар, еден од најголемите затворени базени, 4 луксузни апартмански згради.
Изграден во типичен алпски стил комбиниран со традиционални елементи, хотелот е вистински рај за оние кои бараат удобност и спокојство.
Се наоѓа 800 метри од ски лифтот на Банско.
Центарот на градот е еден километар оддалечен. Во текот на зимските месеци, можете да скијате на падините на Пирин и во текот на летото може да уживате во прекрасната природа.

Безжичен интернет,
Паркинг (резервации се задолжителни). /1.12-31.03/ – 5€ дневно / 1.04-30.11/ – бесплатно
Трансфер од/до првата лифт станица/за време на ски-сезоната
Мини пазар во главната зграда;
Продавница за сувенири и подароци;
Детско катче (за време на летната сезона);
24-часа рецепција;
107 пријатни соби и апартмани во главната зграда;
64 пространи апартмани и 14 студија во станбени куќи;
Соба за багаж
Бањарка и папучи;
Перење, пеглање и хемиско чистење, со доплата
Собен сервис;
Билјард, пинг-понг;
Велосипеди за изнајмување;
Можност за организирање на екскурзии;
Рент а кар;
Трансфери од до некој аеродром или друга дестинација;
Интернет пристап
Зарането пушење цигари во хотелот
Домашни миленици се дозволени, со доплата
Слободна употреба на ски гардероб

Барови и ресторани
Таверна Шанове – традиционален бугарски ресторан
Ресторан “Модерато” – специјалитети од бугарската, италијанската и медитеранската кујна
Ресторан за појадок – сала за појадок
Лоби бар – топла и ладна пијалаци, коктели, закуски и десерти

Бизнис центар
Конференцискиот центар се состои од конференциски сали со капацитет до 145 седишта.

Опрема :
Мултимедија
Флипчарт
Платно екран
Озвучување
Климатизер со индивидуална контрола на температурата
Интернет
Бизнис центарот нуди компјутер, печатач, факс, телефон.

СПА центар
Хотелот располага со модерно опремен СПА центар:

Затворен базен со природна светлина,
Соларни тераси,
Чадори и лежалки
Турска бања
Класична и инфрацрвена сауна
Парна бања
Тангенторска бања
3 кабинети за масажа
Козметички кабинет
Соба за шиатсу и тајландски масажа
Соба за маникир и педикир
Ледена соба
Соба за релаксација
Фитнес
Се нудат индивидуални велнес програми и традиционални СПА терапии за лице и тело.

Политики на St. Ivan Rilski

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Конференциска сала
 • Леден туш
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Мини бар-доплата
 • Мини клуб (за деца)
 • Парна бања
 • Сауна
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Тоалет-туш кабина
 • Фен
 • Фитнес сала
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Пред  да уплатите треба да знете дека статусот на собите или места за аранжманот се менува постојано.
Усни барања за резервации НЕ СЕ прифаќаат, ке се реализираат само резервации по е маил, факс...
Затоа потребно е да се информирате на 070 202 777, 047 202 777
или пишете ни на [email protected] за да ве информираме околу достапноста.
По потврдата од нас за достапност должни сте да извршите уплата.
Потребно за валидна резервација:
Ваш е маил, факс и телефони ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Број возрасни
Број деца (задолжително возраст на децата)
Презиме и Име за сите учесници
Број на пасош за сите учесници
Дата на раѓање ( ден/месец/година) за сите учесници
Адреса на живеење за сите учесници
За кој објект/аранжман е резервацијата
дата ОД
ДО дата
избор на СОБА (со соодветен број легла)

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем назначен во Вашата резервацијата,
се молат патниците веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата,
доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ на патувањето или уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, и тоа уште првиот ден.
Напоменуваме дека рекламации од страна на патниците за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент, да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето е должен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
За било каков проблем должни сте да имате пишан со печат и потпис документ од објектот.

Правила и услови за престој во објектот.
Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.
Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.
Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.
Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)
Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.
Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.
Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)
За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .
Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот....
Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање....
Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)
Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.
Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:
Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.
Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.
Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.
Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.
Отстранување и поместување на мебел од просториите.
Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога...
Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.
Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.
Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.
Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.
Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .
Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.
Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелот
Можете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.
За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.
Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Услови за туристичката агенција и гостинот
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање
од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи/промени резервацијата-се применуваат Општите услови за патување. (доколку не е поинаку превидено со правила и услови на објектот / аранжманот)
Откажување или промена на резервацијата на денот на заминување за аранжманот или на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ со потпис и печат потпишан од страна на овластените во објектот и потпис од гостинот.
Напомена:
Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

ПРЕПОРАКИ И СОВЕТИ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА
Преминување на државна граница на Република Македонија за физички лица: Државјани на Република Македонија државната граница можат да ја преминуваат со важечката патна исправа (биометриска патна исправа) или друг валиден документ со кој се овозможува преминување на државната границата согласно билатерален или меѓународен договор и виза доколку е потребна за земјата каде што патува.
Со лична карта граѓаните на Р. Македонија можат да патуваат во Србија, Албанија и Црна Гора.
Патната исправа мора да биде потпишана.
Пред патувањето да се провери датумот на важност на патната исправа.
Со визната либерализација граѓаните на Република Македонија можат да патуваат само на кратки патувања до 90 дена во период од 6 месеци. За престој подолг од три месеци (вработување, студирање и сл.), граѓаните на Република Македонија треба да поднесат апликација за виза за подолг престој, дозвола за престој или работна дозвола во дипломатското претставништво на земјата во која планираат да патуваат и подолго да претстојуваат.
Доколку станува збор за малолетно лице македонски државјанин до 14 години кој патува без својот родител или старател, за неговото патување потребна е писмена согласност од родителите или старателот, заверена од Министерството за внатрешни работи или нотар односно од дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во странство, доколку лицето патува кон Република Македонија.
Имајќи во предвид дека македонско грчката граница е надворешна граница на Европската унија (Шенген граница), условите за влез во Р.Грција се исти како за влез во било која земје членка на шенген зоната. Покрај основните документи за патување од страна на полициските службеници кои работат на граничните премини при преминување на државна граница можат да бидат побарани и дополнителни документи.
ТУРИСТИЧКИ ИЛИ ПРИВАТНИ ПАТУВАЊА
За патувања за туристички или приватни потреби потребни се: потврди за сместување, (ваучер) покана од домаќин, доколку се престојува кај истиот, потврда од организација која обезбедува сместување или друг соодветен документ во кој е наведено предвиденото сместување; потврди за маршрутата на патување, потврда за резервација на организирано патување или друг соодветен документ во кој се наведени предвидените планови за патувањето; потврди за враќање, повратен или повторен билет.
ДЕЛОВНИ ПАТУВАЊА:
За деловни патувања како докази за исполнување на условите за излез односно влез, можат да бидат побарани и покана од фирма или од орган за присуство на состаноци, конференции или настани поврзани со трговија, индустрија или работа; други документи со кои се утврдува постоење на трговски односи или односи поврзани со работењето; влезници за саеми и конгреси, доколку се посетуваат.
ПАТУВАЊЕ ЗА ШКОЛУВАЊЕ ИЛИ ОБУКА:
За патувања за потребите на учење или други видови обука потебни се потврда за запишување во наставен институт за целите на следење стручни или теоретски курсеви во рамките на основна и стручна обука; студентска карта или потврди за следење на курсеви.
НАУЧНИ, КУЛТУРНИ, СПОРТСКИ, РЕЛИГИОЗНИ НАСТАНИ:
За патувања за научни, културни, спортски или религиозни настани, или други причини потебнисе покани, влезници, пријави или програми во кои, доколку е можно, е наведено името на организацијата домаќин и должината на престојот, или друга потврда во која се наведува целта на посетата.
ПАРИЧНИ СРЕДСТВА:
Граѓаните који патуваат во странство треба да поседуваат доволно парични средства (во готово, кредитни картици, травел чекови и слично) за издржување во планираниот период за престојот во странство. За доволно парични средства не е пропишана сума бидејќи таа е индивидуална во однос на стандардот на земјата каде што се патува но вообичаено е да се пресметува педесет (50) евра од ден. Средствата може да бидат во готовина, травел чекови и кредитни картички кои ги поседува граѓанинот и валиден документ од банка за поседување парични средства.
ПРЕМИНУВАЊЕ ГРАНИЦА СО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО:
При преминување на државна граница со патничко моторно возило покрај националната возачка дозвола возачот треба да поседува и меѓународна возачка дозвола која во Република Македонија ја издава Авто Мото Сојуз на Македонија (освен со земјите со кој РМ има случено договор за користење на националните возачки дозволи). Моторното возило треба да биде соодветно меѓународно осигурано односно да поседува важечки зелен картон. Доколку возилото не е лична сопственост (согласно сообраќајна дозвола) треба да се поседува дозвола за управување со туѓо возило во странство која исто така ја издава АМСМ. При преминување на државната граница со товарно моторно возило возачите треба да ги поседуваат истите документи како и возачите на патничко моторно возило, патен налог и поседување на соодветни дозволи и документи кој се потребни за извршување на царинските процедури.
ПОСТАПКА КОГА ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ИЛИ ОШТЕТИ ПАТНАТА ИСПРАВА:
Доколку лице државјанин на Република Македонија остане без патна исправа во некоја земја, потребно е да пријави губењето на исправата во најблиската полициска станица и да му се издаде потрврда за истото. Потоа со потврдата треба да се отиде во дипломатско конзуларното претставништво на Република Македонија во таа земја, каде што на лицето ќе му се издаде патен лист за да се врати во Република Македонија. Доколку вашата патна исправа се оштети исто така се обраќате до најблиското ДКП на Република Македонијакаде ќе ви издадат патен лист. Пред да тргнете назад со патен лист доколку транзитирате преку повеќе земји информирајте се дали за некоја од планираните земји ќе ви треба соодветна виза за транзит.
Информации и контакт во странство како и за визниот режим на Република Македонија со други држави можете да добиете на сајтот на Министерството за надворешни работи  www.mfa.gov.mk 

St. Ivan Rilski Банско, БУГАРИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло