TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Teatar

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Апартман
3 ѕвезди
МАКЕДОНИЈА
Битола
1 ноќи

Цени 2024

 

Хотел ТЕАТАР

сместување Ноќевање Ноќевање појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна / 1 лице 36 42 57 67
Двокреветна / 2 лица 54 60 90 110
Трикреветна / 3 лица 66 78 123 153

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Апартмани ТЕАТАР

сместување Ноќевање Ноќевање појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна / 1 лице 36 42 57 67
Двокреветна / 2 лица 54 60 90 110
Трикреветна / 3 лица 66 78 123 153
Четирикреветна / 4 лица 72 84 150 170

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Услуга по избор
Клима,
Интернет,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Мини бар – со доплата

 

Хотел Театар

 

Хотел Театар е градски хотел, изграден во стил на национална архитектура, лоциран во самиот центар на Битола.
Има 10 соби, од кои 7 двокреветни соби, 2 двокреветни (со брачен кревет), и една трикреветна соба.
Вкупен капацитет од 18-21 легло.
Рецепцијата на хотелот работи 24 часа дневно.
Хотелот има сопствен, бесплатен паркинг во сопствена парцела на 75м од хотелот.
Сите соби се опремени со централно ладење/греење, купатило, телевизор, телефон, мини бар, фен, интернет….

Под ист кров со хотелот функционира и Интимен театар, прв независен театар во Македонија со сопствен простор, со редовен репертоар.
Истиот простор на театарот, со површина од 100м2, може да се користи како повеќенаменска сала – за состаноци, конференции, предавања итн.
Во склоп на просторот на хотелот можеме да организираме за Вас и оброци (ручек/вечера) со кетеринг услуга.
Хотел Театар е мал, интимен семеен хотел, кој со својот амбиент, услуги, но и флексибилност, сака да понуди квалитет повеќе кон своите клиенти.
Доколку доаѓате со возило, можете да се паркирате на улица пред хотелот (јавен паркинг, моментално е бесплатен), или на хотелскиот паркинг лоциран на 75 метри од хотелот (секогаш бесплатен).

Апартмани Теарар

Апартманите се наоѓаат на 75 м од хотел Театар.
Бесплатен безжичен интернет е достапен во сите соби.
Сите гости кои престојуваат во апартманите може да ги користат услугите на хотелот.
Појадокот е во барот во хотел Театар.
Апартманите се чистат секој ден.
Капацитет – 15 легла

 

Услови

Локација

 

41.02582391521445, 21.331302167535217

 

Политики на Teatar

Удобности

 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Клима уред
 • Конференциска сала
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Мини бар-доплата
 • Собен сервис-доплата
 • Телевизор
 • Фен
 • Централна клима
 • Централно греење

Оцени од гости (0 Оцени)

Teatar Битола, МАКЕДОНИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло