TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Topalan 2*

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Хотел
2 ѕвезди
ТУРЦИЈА
Кушадаси
10 ноќи

 

Цени 2021

 

Цените се за сместување во двокреветна соба по лице – со вклучен превоз

термини услуга 10 ноќи
26.06 -06.07.2021 полупансион 260€
01.07 -11.07.2021 полупансион 273€
06.07 -16.07.2021 полупансион 273€
11.07 -21.07.2021 полупансион 273€
16.07 -26.07.2021 полупансион 273€
21.07 -31.07.2021 полупансион 273€
26.07 -05.08.2021 полупансион 273€
31.07 -10.08.2021 полупансион 273€
05.08 -15.08.2021 полупансион 273€
10.08 -20.08.2021 полупансион 273€
15.08 -25.08.2021 полупансион 273€
20.08 -30.08.2021 полупансион 273€
25.08 -04.09.2021 полупансион 266€
30.08 -09.09.2021 полупансион 247€
04.09 -14.09.2021 полупансион 247€
09.09 -19.09.2021 полупансион 247€
14.09 -24.09.2021 полупансион 247€
19.09 -29.09.2021 полупансион 247€

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
10 ноќи во хотелот
Автобуски превоз
Користење клима уред (од 01.07-31.08.2021)
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко/здравствено осигурување
Дете од 0-5,99 години (само превоз) 80 €, второ дете 20% попуст
Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

За патување со сопствен превоз се одзема од цената 60 € по лице за престој во период
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Скопје во 10;00 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата од Битола во 07;00 часот од паркинг Спортска сала Младост Битола

Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)

 

Превоз

 

Можност за користење со доплата организиран автобуски превоз:
поаѓање од Скопје во 10;00, од Битола (трансфер со мини бус) во 07;00 часот
Поаѓање 1 ден пред датата во табелата

град еден правец повратена еден правец дете до 11.99 г. повратна дете до 11.99 г.
Измир 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд
Кушадаси 4960 мкд 7440 мкд 3720 мкд 4960 мкд

 

Хотел

 

Положба:
Хотелот Topalan е лоциран во самиот центар на градот Кушадаси.
Хотелот е комплетно реновиран во 2019 година.
Во близина на хотелот се наоѓаат маркети, ресторани, барови, банки, продавници за сувенири.
Оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: 
Хотелот Topalan располага со вкупно 40 соби.
Во сите соби: балкон, тоалет со туш или када, фен за коса, клима уред, телевизор, безжичен интернет.

Услуга: 
Услугата е ноќевање и појадок – шведска маса.
Хотелот има еден ресторан со затворен и отворен дел.
Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења . Хотелот исто така има еден бар.

Бесплатни услуги:
Користење на главниот ресторан за време на доручек, безжичен интернет  конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот.

Услуги со доплата:
Пијалоци во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови.

Содржини: 
Хотелот располага со еден ресторан, еден бар, паркинг, рецепција, надворешен базен.

Плажа:
Оддалечен е 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.
Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода.
Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава:
Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

 

Услови

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот..
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место..
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ ( прочитај ги тука )

 

Политики на Topalan 2*

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Кафе бар
 • Клима уред
 • Лекар на повик - доплата
 • Лоби
 • Под-плочки
 • Телевизор

Оцени од гости (0 Оцени)

Topalan 2* Кушадаси, ТУРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло