TA Turist BitolaTA Turist Bitola
Заборавена лозинка?

Tzouli 2

Достапни соби

Не се пронајдени соби
Вила
ГРЦИЈА
Јерисос
7 ноќи
22 % попуст

Попуст – 22 % за 50 % уплата заклучно со 02.12.2023 (Сабота)
и целосна доплата до 09.03.2024 (Сабота)

Цени 2023

1.Вонсезонски цени

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин ноќевања 1/4 + 1 апартман (бр. 2) 1–ви кат
26/05-02/06 7 129
02/06-09/06 7 /
09/06-16/06 7 /
16/06-23/06 7 239
23/06-30/06 7 249

2.Сезонски цени

* цена за наем на апартман

термин ноќевања 1/4+1 апартман (бр. 2)         1–ви кат
30/06-07/07 7 579
07/07-14/07 7 609
14/07-21/07 7 639
21/07-28/07 7 639
28/07-04/08 7 639
04/08-11/08 7 639
11/08-18/08 7 639
18/08-25/08 7 639
25/08-01/09 7 619

3.Вонсезонски цени

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

термин ноќевања 1/4 + 1 апартман (бр. 2) 1–ви кат
01/09-08/09 7 239
08/09-15/09 7 209
15/09-22/09 7 159
22/09-29/09 7 129

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

40.400584, 23.879470

Напомени и услови:

Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените во табели бр 1 и 3 се вонсезонски по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Во вонсезонските цени за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10€ (620 денари) по лице.

Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица| 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

Цените во табела бр 2 се сезонски за наем на апартман за 7 ноќевања, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, за превозот се доплаќа:

Превоз

За возрасни 3.100 мкд. (50€), еден правец 2.480 мкд. (40€)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40€), еден правец 1.700 мкд. (35€)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.

Tzouli 2

Куќа Tzouli 2 се наоѓа на одлична местоположба, на 50 метри од плажата во многу мирен дел.
Куќата располага со студио и апартман (од кои апартманот е во понуда). Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има сопствен паркинг пред вилата.

 Апартман број 2 (1/4+1) – апартманот се наоѓа на прв кат, истиот има влез од надвор. Има пространа голема тераса со лимитиран поглед море. Има голема дневна со целосно опремена кујна, сопствен тоалет и пристоен мебел, брачен кревет во спална и 2 стандардни + 1 на извлекување со кујна. Се препорачува за семејства со деца.

Информации

 Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се во евра, уплатата е во денараска противвредност (1евро = 62 мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна до плата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот,
Напуштање на собите е до 09.00 часот локално време.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 € на ден по студио / апартман.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриен трошоци. туристичката агенција НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој –било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во туристичката агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Услови

Политики на Tzouli 2

Удобности

 • Балкон
 • Безжичен интернет
 • Забрането пушење цигари
 • Кафе бар
 • Под-плочки
 • Телевизор
 • Фрижидер

Оцени од гости (0 Оцени)

Tzouli 2 Јерисос, ГРЦИЈА

Ваша вкупна оцена за овој објект

Број на резервација

Пин код

Наслов на Вашата оцена

Ваша оцена

Каков вид на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло